Range Rover Evoque Convertible Concept w Genewie

28 lutego 2012

Land Rover już od dłuższego czasu testował tajemniczy model „bez dachu”. Spekulowano, że jest to odkryta wersja modelu Range Rover Evoque – teraz brytyjski producent potwierdza plotki, prezentując w Genewie swój najnowszy crossover Evoque Convertible Concept.

Range Rover Evoque Convertible Concept w Genewie Range Rover Evoque Convertible Concept w Genewie

Samochód powstał w oparciu o trzydrzwiowy model Evoque i został wyposażony w miękki, składany elektrycznie dach ze szklaną tylna szybą, który po złożeniu mieści się pod plastikową pokrywą za tylnymi siedzeniami.

Jeśli samochód wejdzie do produkcji będzie oferowany z silnikami, które napędzają model ze sztywnym dachem. Na szczycie gamy jednostek napędowych stoi doładowany mechanicznie silnik benzynowy o pojemności 2 litrów oraz mocy 240 koni mechanicznych. Wersja ta zapewnia osiągi, kulturę pracy równą z jednostkami sześciocylindrowymi przy zachowaniu rozsądnej ekonomiki jazdy. Jednostki wysokoprężne powstały na bazie motoru o pojemności 2,2 litra: TD4 o mocy 150 koni mechanicznych oraz SD4 o mocy 190 koni oferują korzystną ekonomikę jazdy oraz wysoki moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie. Moc będzie przenoszona na dwa lub cztery koła.

Evoque Convertible w wersji koncepcyjnej będzie swego rodzaju badaniem popularności konstrukcji tego typu wśród klientów na całym świecie. Z tego względu kabriolet odwiedzi nie tylko salon w Genewie, ale taż kwietniowe targi samochodowe w Nowym Jorku. W przypadku akceptacji takiego rozwiązania, produkcyjna odmiana trafi do sprzedaży już w przyszłym roku.

Land Rover / Moto Target

Leave A Comment