Nissan Invitation – Rywal w segmencie B

Nissan ujawnił pierwsze szczegóły koncepcyjnego hatchbacka będącego zapowiedzią przyszłych kompaktowych modeli nowej generacji tej marki. Wyróżniający się atrakcyjną sylwetką samochód ma rywalizować z popularnymi modelami w segmencie B, obok miejskiej Micry i innowacyjnego crossovera Juke.

Nissan Invitation - Rywal w segmencie B Nissan Invitation - Rywal w segmencie B Nissan Invitation - Rywal w segmencie B Nissan Invitation - Rywal w segmencie B

Invitation – dynamiczny samochód koncepcyjny, którego prezentacja odbędzie się w czasie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie (8-18 marca) – zdradza kierunek innowacji i rozwiązań przewidzianych dla nowego modelu, którego wprowadzenie na rynek europejski zaplanowano na 2013 rok.

Dynamiczna stylistyka

Emanująca energią sylwetka INVITATION prezentuje się świeżo, innowacyjnie i atrakcyjnie na tle popularnych modeli w swoim segmencie. Opływowe kształty nadwozia sugerują dobre osiągi i znakomite własności aerodynamiczne sprzyjające efektywności napędu.

Najbardziej widocznym elementem profilu jest wyraźnie zarysowana tzw. Squash Line, która wraz z muskularnymi przednimi i tylnym błotnikami nadaje sylwetce pojazdu zdecydowany wizerunek.

Nissan Invitation - Rywal w segmencie B Nissan Invitation - Rywal w segmencie B Nissan Invitation - Rywal w segmencie B  

W przestronnej kabinie postawiono na funkcjonalność i nowoczesność, a także imponująco wysoką jakość. Nie brakuje także przydatnych rozwiązań technicznych.

François Bancon, Zastępca Dyrektora Generalnego Działu Strategii Produktowej i Planowania Produktów powiedział: „Nazwa, jaką nadaliśmy koncepcyjnemu modelowi wiele wyjaśnia… Ten samochód ma zapraszać i zachęcać do korzystania z zalet, które oferuje.

„Takim zaproszeniem jest przyjemna dla zmysłów sylwetka nadwozia oraz przestronne i wygodne wnętrze, urządzone w przemyślany sposób przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych. To zaproszenie Nissana skierowane do klientów zainteresowanych zakupem kompaktowego hatchbacka”.

Najwyższe osiągi i wydajność w swojej klasie

Połączenie zaawansowanej technologii silnikowej z uznaną lekką platformą Nissana i aerodynamicznym nadwoziem zaowocowały najlepszymi w tej klasie wynikami pod względem zużycia paliwa i emisji spalin. Celem Nissana jest uzyskanie ultra niskiej emisji CO2 poniżej 100g/km w najlepszym modelu pod tym względem oraz we wszystkich jego wersjach oznakowanych emblematem Pure Drive.

Zwrotność i elastyczność sprawiają natomiast, że dynamiką jazdy INVITATION może konkurować z najlepszymi w swoim segmencie.

Zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

Atrakcyjny wygląd, przyjemność z jazdy i oszczędny napęd to nie jedyne atuty INVITATION. Koncepcyjny model wyposażono najnowocześniejsze rozwiązania, jakie można spotkać w segmencie B, służące osiągnięciu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Jednym z nich jest Around View Monitor (AVM) – zastosowany po raz pierwszy w segmencie B system, który maksymalnie ułatwia bezstresowe parkowanie równoległe. INVITATION jest też chroniony tzw. tarczą bezpieczeństwa Nissana, czyli systemem interakcji z otoczeniem informującym kierowcę o tym, co dzieje się wokół pojazdu.

Podsumowanie

INVITATION, charakteryzujący się dynamicznym stylem nadwozia, przemyślanym wnętrzem, zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie bezpieczeństwa, najniższymi wartościami zużycia paliwa i emisji w swojej klasie, a także dobrymi osiągami to przykład realizacji w praktyce stosowanej przez Nissana zasady oferowania klientom innowacyjnych i atrakcyjnych samochodów niezależnie od segmentu i poszukiwanego przez nich typu pojazdu.

Leave A Comment