Audi zapowiedziało nowy silnik BiTDI

3 lutego 2012
Bez kategorii, Audi Nowości

Audi ogłosiło, iż w modelach A6, A6 Allroad i A7 Sportback będzie dostępny nowy silnik wysokoprężny bi-turbo. Jednostka o pojemności 3 litrów produkuje 313 KM w przedziale od 3 900 do 4 500 obr./min. i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego utrzymywanego pomiędzy 1 450 a 2 800 obr./min.

Audi zapowiedziało nowy silnik BiTDI Audi zapowiedziało nowy silnik BiTDI Audi zapowiedziało nowy silnik BiTDI  

Silnik współpracuje z ośmiobiegową przekładnią automatyczną Tiptronic, która przenosi napęd na cztery koła. Model A6 wyposażony w nowego diesla przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy (A6 Avant i A7 w 5,3 sekundy) i rozpędza się maksymalnie do 250 km/h.

Pomimo dużej mocy silnik jest relatywnie oszczędny dzięki zastosowaniu technologii start/stop oraz innowacyjnego systemu termicznego, który w krótkim czasie pozwala osiągnąć optymalną temperaturę pracy płynu chłodzącego i oleju silnikowego. Wszystko to sprawia, że Audi A6 wyposażone w tę jednostkę zadowala się średnio 6,4 litra oleju napędowego na 100 kilometrów.

Modele BiTDI będą również wyposażone w specjalny system przekształcający typowy dźwięk silnika TDI na brzmienie uzyskiwane w samochodach wyposażonych w jednostki benzynowe o wysokich osiągach.

źródło: WCF / Moto Target

Leave A Comment