Zapowiedź Alfy Romeo Giulietta Sport Wagon

27 stycznia 2012
Bez kategorii, Alfa Romeo Nowości

W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, że chęć posiadania rodziny zaczyna być silniejsza od dalszej kariery. Cóż wtedy począć? Powiem teraz jak martwiąca się o swojego pierworodnego matka: „trzeba znaleźć tą jedyną, a potem to już sam wiesz …” No tak, ale zanim na śniadanie zaczniemy rozkładać co najmniej dwa talerze i stać w porannej kolejce do toalety, pod domem musi stać odpowiedni samochód, który pomieści ekwipunek każdej z osób. Czas się zatem rozejrzeć za ciekawymi ofertami…

Zapowiedź Alfy Romeo Giulietta Sport Wagon Zapowiedź Alfy Romeo Giulietta Sport Wagon Zapowiedź Alfy Romeo Giulietta Sport Wagon Zapowiedź Alfy Romeo Giulietta Sport Wagon

… a jest ich sporo. Monitorowanie rynku możemy zacząć od pozycji standardowych czyli Volkswagena Passata, Toyoty Avensis, Forda Mondeo lub Opla Insignii, ale będąc mężczyzną zwracającym uwagę na rzeczy, którymi się otacza, szybko Wam się raczej znudzą takie auta. Może więc warto zajrzeć do salonu koreańskiego Hyundai’a, który nie tak dawno wprowadził na rynek kontrowersyjne i40? Wszystko fajnie, design atrakcyjny, wyposażenie bogate, ale mocno ograniczona paleta silników spowoduje, że szybko wyjdziecie z budynku pełni nerwów, bo dalej nie będziecie mieć odpowiedniego samochodu. Na horyzoncie pojawił się jednak ratunek, trzeba przyznać, że z dosyć nieoczekiwanej strony, ale to może być przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Mowa o Alfie Romeo Giulietta Sport Wagon.

Włoski producent póki co podaje niewiele informacji na jej temat, ale wiadomo, że takowy projekt otrzymał już prawdopodobnie zielone światło. Warto sobie zadać w tym miejscu fundamentalne pytanie: czy to dobre posunięcie? Patrząc na wyniki sprzedaży pojazdów kombi w Europie zdecydowanie tak tym bardziej, że koncern Fiata nie posiada w ofercie ani jednego auta z takim nadwoziem. Co prawda jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z Cromą, która okazała się niewypałem, potem przyszedł czas na model 159 w wydaniu Sport Wagon, ale jak wiemy nie jest on już produkowany, więc czas odświeżyć nieco gamę. Już teraz chodzą głosy, że gdyby rynek faktycznie powitał Giuliettę SW, byłoby to najładniejsze kombi w swojej klasie. Cóż, pozostaje nam jedynie czekać.

Jak na razie wszystkie publikowane informacje o nowej Alfie Romeo to nieśmiałe podrygi. Koncern zapowiedział, że tego typu wóz planowany jest na 2013 rok, ale czy włoscy włodarze dotrzymają słowa? Musimy jeszcze poczekać na więcej dokładniejszych informacji, ale już teraz jedno wiemy na pewno – świeżo upieczony tata będzie miał piękne „wejście” w rodzinne życie.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment