Peugeot planuje nowy model – 2008

4 stycznia 2012
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Mówi się, że snucie jakichkolwiek planów kończy się zazwyczaj fiaskiem. Szczerze mówiąc różnie można patrzeć na tak postawioną hipotezę, bo każdy z nas ma inne doświadczenia nabyte podczas swojego życia. W świecie motoryzacji składane obietnice i publikowane przez największe koncerny zapowiedzi są jednak traktowane niezwykle poważnie – nikt przecież nie może, a raczej nie powinien wystawiać na próbę cierpliwości swoich fanów. Peugeot doskonale to rozumie i podał właśnie informację, że już niedługo zobaczymy nowy model z lwem na masce.

Peugeot HR1 Concept – podobno 2008 ma mieć dużo wspólnego z tym modelem

Peugeot planuje nowy model - 2008 Peugeot planuje nowy model - 2008 Peugeot planuje nowy model - 2008 Peugeot planuje nowy model - 2008

Mowa o kompaktowym SUV-ie z oznaczeniem 2008. Według wstępnych doniesień samochód ma bazować na rozdmuchiwanym ostatnio w mediach hatchbacku 208, który lada chwila będzie święcił swoją światową premierę.

Co prawda w ofercie Francuzów jest już dostępny praktycznie tego samego rodzaju wóz czyli 4008, ale producent wyraźnie zaznacza, że jego najnowsze dziecko to pełnoprawny konkurent takich aut jak Mitsubishi ASX czy też Nissan Juke. Póki co nie ma dostępnej nawet grafiki, która by pokazywała chociaż mniej więcej sylwetkę tytułowego bohatera, ale spekulacje mówią jakoby 2008 miało dużo wspólnego z zaprezentowanym w 2010 roku na salonie samochodowym w Paryżu conceptem HR1, dlatego nie bez powodu prezentujemy go w dołączonej do artykułu galerii zdjęć. Cóż, na więcej konkretnych informacji musimy niestety jeszcze poczekać.

Jak na razie niewiele wiadomo o nowym Peugeocie. Marka słynąca z dosyć odważnego i atrakcyjnego designu nie boi się serwować swoim klientom pojazdów mocno wyróżniających się na ulicy. Wystarczy spojrzeć na model RCZ, schludne 207 CC czy nawet dostojną limuzynę 508. Mimo że powyższy akapit opiewa w dużą ilość nazw i cyferek pochodzących nierzadko z zupełnie różnych worków, to mamy nadzieję, że koncern z lwem w logo spełni swoje plany i już niedługo zaprezentuje kolejny, umiarkowanie odważny samochód łączący w sobie wiele kompromisów.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment