Opel Insignia Sports Tourer Crossfour – zaskoczenie

2 stycznia 2012
Bez kategorii, Nowości Opel

Każdy z nas lubi być chyba zaskakiwany. Pamiętacie te radosne chwile jak byliście małymi dziećmi, a rodzice obdarowywali Was niezapowiedzianymi prezentami? Ja pamiętam, przynajmniej niektóre z nich i to fantastyczne wspomnienia. Tymczasem mamy nowy rok, jesteśmy po hucznej zabawie sylwestrowej, a Opel postanowił zaskoczyć cały motoryzacyjny świat. Do sprzedaży trafi prawdopodobnie już niedługo Insignia Sports Tourer w wersji Crossfour.

Opel Insignia Sports Tourer Crossfour - zaskoczenie Opel Insignia Sports Tourer Crossfour - zaskoczenie

Jak sama nazwa wskazuje rodzinne kombi z Russelsheim będzie godnym rywalem takich aut jak np. Volkswagen Passat Alltrack, Skoda Octavia Scout czy też Audi A4 Allroad.

Pierwsze opublikowane zdjęcia nie pokazują jeszcze finalnej odmiany i gotowego do produkcji projektu, ale zapewne w kwestii designu niewiele się zmieni. Samochód otrzymał podniesione zawieszenie z systemem Flex Ride, plastikowe osłony na zderzakach oraz wymagany raczej w tym segmencie napęd na cztery koła. Oprócz tego producent deklaruje nowe, bardziej sportowe i luksusowo nacechowane wykończenie wnętrza.

Według wstępnych zapowiedzi wariant ze 160-konnym, 2-litrowym dieslem CDTI i seryjnym systemem Start-Stop będzie kosztował w Niemczech minimum 35 155 euro (z 6-biegowym automatem 37 971 euro), a wersja z mocnym, podwójnie doładowanym, 195-konnym motorem wysokoprężnym to koszt co najmniej 37 655 euro (naturalnie z systemem Start-Stop).

Lata mijają, świat się zmienia, ale jakiś fragment z dzieciństwa w nas pozostaje. Oczywiście Opel to nie nasza mama, a Insignia Crossfour to nie prezent, ale przyznacie chyba, że marka z Russelsheim trochę nas zaskoczyła? W końcu niezapowiedziane rzeczy smakują dużo lepiej i mam nadzieję, że to dobra zapowiedź dla rozpoczynającego karierę „Niemca”.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment