Nissan Pathfinder Concept – taktyka na przyszłość

10 stycznia 2012

Oferujący w swoich szeregach samochody na każdą okazję Nissan, planuje w niedługim czasie ostre przegrupowanie. Zmienić design i trafiać w gusta klientów – to główne cele japońskiego koncernu, który przede wszystkim pragnie zaskoczyć nowym image'em. Na salonie samochodowym w Detroit zostanie pokazana pierwsza broń tytułowej marki w walce o lepsze jutro – nowa generacja Pathfindera.

Nissan Pathfinder Concept - taktyka na przyszłość Nissan Pathfinder Concept - taktyka na przyszłość Nissan Pathfinder Concept - taktyka na przyszłość Nissan Pathfinder Concept - taktyka na przyszłość

Co prawda będzie to dopiero concept, którego pierwsze zdjęcia możemy obejrzeć już teraz, ale zapewne wersja seryjna nie będzie się znacząco od niego różnić. Al Castignetti – wiceprezydent Nissana zapowiada, że to doskonały okres dla Japończyków, a prezentowany SUV to początek wielkiej kariery i otwierających się dla nich perspektyw.

Samochód zachował oczywiście swoją masywną aparycję oraz rozmiary, ale nie da się ukryć, że został gruntownie „przemodelowany”. Front pojazdu kusi zupełnie nowymi reflektorami, zderzakiem i masywnym grillem, natomiast tył również lampami, które mają teraz ułożenie poziome, zderzakiem, a także klapą bagażnika. Patrząc na cały projekt można dojść do wniosku, że inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni starali się go jak najbardziej unowocześnić i ucywilizować zachowując jednocześnie dotychczasowy charakter. Stylistyka nowego Pathfindera to jak zwykle kwestia gustu, ale trzeba podkreślić, że to już nie jest kwadratowy wielkolud dla ludzi chcących się pokazać.

Według zapowiedzi we wnętrzu również odnajdziemy pewne nowości. Potencjalnych klientów kusić mają bogate wyposażenie, lepsza jakość poszczególnych materiałów oraz wszechobecny luksus, który dodatkowo ma być przeznaczony aż dla siedmiu osób rozmieszczonych w trzech rzędach siedzeń. Koncern określa swojego SUV-a mianem naprawdę przestronnego oraz funkcjonalnego. Patrząc w zasadzie na poprzednika łatwo w to uwierzyć, gdyż oferował on przyzwoitą ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, a teraz ma być podobno jeszcze lepiej. Głównymi argumentami potwierdzającymi tę tezę są łatwość aranżacji wnętrza oraz całkiem pojemny bagażnik nawet przy komplecie pasażerów. Póki co Nissan niewiele wspomina o jednostkach napędowych jakie trafią pod maskę tego kolosa, ale mówi się o dużym silniku V6 zestawionym z bezstopniową skrzynią CVT, która pozwoli swojemu właścicielowi efektywniej oszczędzać benzynę.

2 lata i około 20 odświeżonych samochodów – tak wyglądają plany Nissana na najbliższy okres. Może i wypowiadane przez markę slogany brzmią nieco górnolotnie oraz są mało prawdopodobne do zrealizowania, ale początek już jest, trzeba przyznać, że całkiem przyzwoity początek. Co prawda o nowym Pathfinderze na razie niewiele wiadomo, ale kto wie – może za jakiś czas będziemy na niego patrzeć i pukając się w głowę powtarzać: „a jednak mieli rację”. Zapraszamy do dyskusji na ten temat…

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment