Ford EcoSport – niewielki SUV

4 stycznia 2012
Bez kategorii, Ford Nowości

Ford opublikował zdjęcia modelu EcoSport, który debiutuje podczas New Delhi Auto Expo. Model będzie początkowo sprzedawany na rynkach wschodzących, a w przyszłości pojawi się w ofercie dilerów Forda na całym świecie.

Ford EcoSport - niewielki SUV Ford EcoSport - niewielki SUV Ford EcoSport - niewielki SUV Ford EcoSport - niewielki SUV

Mimo kompaktowych rozmiarów nadwozia, EcoSport sprawia wrażenie solidnego auta „terenowego” o dużym prześwicie. Odbiorcami tego modelu mają być młode, aktywne osoby, które lubią wyróżniać się z tłumu.

Pod maską niewielkiego SUVa znajduje się silnik 1.0 l Ecoboost o mocy 120 KM i maksymalnym momencie obrotowym 170 Nm uzyskiwanym w przedziale od 1 300 do 4 500 obr./min. Jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa została połączona z pięciobiegową przekładnią manualną. Nowy silnik Ecoboost będzie sukcesywnie wprowadzany do innych modeli Forda oferowanych na rynkach w Chinach, Europie, Ameryce Północnej i w innych regionach.

Samochód powstał w brazylijskim centrum projektów Forda w Camaçari na bazie płyty podłogowej nowej Fiesty i jest drugim z dziesięciu nowych modeli producenta, które zostaną zbudowane w oparciu o tę platformę.

EcoSport będzie produkowany w fabrykach w Brazylii, Indiach oraz w innych oddziałach, których lokalizacje zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

źródło: Ford / MT

Leave A Comment