Toyota iQ z systemem Display-Audio od Panasonica

7 grudnia 2011
Bez kategorii, Nowości Toyota

Firma Panasonic poinformowała o dostarczeniu samochodowego systemu Display-Audio, zgodnego z nowym standardem łączności ze smartfonami w samochodzie – MirrorLink . System ten będzie montowany w miejskim samochodzie Toyota iQ sprzedawanym przez Toyota Motor Europe NV/SA. Panasonic będzie pierwszym na świecie dostawcą OEM (wyposażenia oryginalnego) takiego produktu dla branży samochodowej. To oryginalne akcesorium do samochodów Toyota jest oferowane przez dealerów w Europie jako opcja pod nazwą „Toyota Touch Life”.

Toyota iQ z systemem Display-Audio od Panasonica Toyota iQ z systemem Display-Audio od Panasonica Toyota iQ z systemem Display-Audio od Panasonica Toyota iQ z systemem Display-Audio od Panasonica

System Display-Audio ma rozmiar 2 DIN i zawiera radio AM/FM oraz siedmiocalowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy TFT WVGA, który wyświetla obraz z ekranu smartfonu użytkownika i przedstawia działające w smartfonie aplikacje zgodne ze standardem MirrorLink. Za pomocą wbudowanego w deskę rozdzielczą wyświetlacza oraz nowego standardu łączności użytkownik może uzyskać dostęp do aplikacji smartfonu, takich jak mapy, nawigacja i odtwarzacz muzyczny, opracowanych z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie kierowcy.

Standard MirrorLink został opracowany i jest promowany przez organizację Car Connectivity Consortium , która sprzyja międzybranżowej współpracy nad globalnymi standardami i rozwiązaniami do łączności ze smartfonami w samochodach.

Pierwsze smartfony z certyfikatem MirrorLink współpracujące z samochodowymi systemami audio dostarcza Nokia. Użytkownicy smartfonów Nokia obsługujących funkcję Nokia MirrorLink mogą pobrać z Nokia Sklepu aplikację Nokia Car Mode, która umożliwi łączność z Toyota Touch Life. Aplikacja Nokia Car Mode (dostępna od grudnia) ma prosty interfejs użytkownika, dający bezpośredni dostęp do funkcji telefonu, nawigacji i odtwarzacza muzycznego. Ten łatwy w obsłudze graficzny interfejs udostępnia najważniejsze funkcje smartfonu, które nie rozpraszają uwagi podczas jazdy.

Zamiast łączności MirrorLink użytkownicy smartfonów Apple iPhone mogą korzystać z aplikacji nawigacyjnych, takich jak Garmin StreetPilot® , internetowych aplikacji radiowych, np. AUPEO! i Stitcher , a także serwisów społecznościowych, np. Facebook i Twitter za pomocą wbudowanego interfejsu i specjalnego protokołu z certyfikatem Apple. Aby połączyć smartfon iPhone (z systemem iOS 4 lub nowszym) z Toyota Touch Life, można pobrać bezpłatną aplikację Application Launcher ze sklepu App Store.

źródło: HKP

Leave A Comment