TATA ogłosiło akcję naprawczą modelu Nano

28 grudnia 2011
Bez kategorii, Nowości TATA

Firma Tata Motors – motoryzacyjny gigant z Indii, właściciel marek Jaguar i Land Rover, ogłosiła na rodzimym rynku akcję naprawczą obejmującą ponad 115 000 wadliwych modeli Nano.

TATA ogłosiło akcję naprawczą modelu Nano TATA ogłosiło akcję naprawczą modelu Nano TATA ogłosiło akcję naprawczą modelu Nano TATA ogłosiło akcję naprawczą modelu Nano

Problem dotyczy rozruszników starego typu, które mogą nie działać tak, jak powinny. W swoim oświadczeniu producent stara się jednak unikać sformułowań typu „wadliwy” czy „akcja przywoławcza”, zastępując je słowem „modyfikacja”. Instalacja nowych podzespołów w samochodach klientów rozpoczęła się już w październiku tego roku i do tej pory udało się „unowocześnić” 50 000 modeli Nano.

„Pozostało jeszcze 65 000 samochodów, które musimy przyjąć na wizytę w serwisie. Jesteśmy w stałym kontakcie z ich właścicielami,” tłumaczy Tata.

Niesprawne rozruszniki były montowane w modelach, których produkcja trwała od 2009 roku (od debiutu rynkowego) do 21 listopada tego roku. Obecnie producent oferuje odświeżoną wersję Nano z nowoczesnym rozrusznikiem.

źródło: Carscoop / Moto Target

Leave A Comment