Propozycje Abartha na salonie w Bolonii

18 grudnia 2011
Bez kategorii, Abarth Nowości

Tym razem chcemy Wam przedstawić ostre propozycje Abartha, które pojawiły się na salonie samochodowym w Bolonii. Mowa o trzech wersjach popularnej 500-tki, która już nas przyzwyczaiła do swoich różnorodnych wcieleń, oraz mocno doprawionym Punto.

Abarth 595 Competizione

Propozycje Abartha na salonie w Bolonii Propozycje Abartha na salonie w Bolonii

Zaczynamy od dwóch zbliżonych nieco do siebie wariantów włoskiego mieszczucha czyli 595 Competizione i 595 Turismo.

Pierwszy z nich otrzymał wyjątkowy, grafitowy lakier nadwozia, przeprojektowany body kit, nowe felgi, a także odświeżone nieco wnętrze. Mam tutaj na myśli przede wszystkim skórzane kubełkowe fotele i tylną kanapę w kolorze brązowo-czarnym oraz specjalne wykończenie wnętrza. Prezentowana wariacja Fiata 500 została ponadto wyposażona w 160-konny silnik połączony z elektronicznie sterowaną ręczną skrzynią biegów z łopatkami przy kierownicy. Taki zestaw gwarantuje przyspieszenie do pierwszej setki w 7,4 sekundy i prędkość maksymalną rzędu 211 km/h. Dla bardziej wymagających przewidziano możliwość dokupienia wentylowanych hamulców (średnica z przodu 284 mm, a z tyłu 240 mm), niższych sprężyn, a także amortyzatorów Koni.

Abarth 595 Turismo

Propozycje Abartha na salonie w Bolonii Propozycje Abartha na salonie w Bolonii

Jeśli zaś chodzi o odmianę Turismo to właściwie niczym się ona nie różni od przedstawionej przed chwilą Competizione. Warto jedynie wspomnieć o innym malowaniu nadwozia, czerwono-czarnej, skórzanej tapicerce we wnętrzu oraz tradycyjnej, ręcznej przekładni zespolonej z benzynowym motorem.

Kolejną propozycją Abartha na wystawie w Bolonii jest wyścigowa wersja włoskiej 500-tki. Opisywane auto o nazwie 695 Assetto Corsa wyróżnia się przeprojektowanym body kitem, tylnym spojlerem nad klapą bagażnika oraz mniejszą o równe 30 kg masą. Tak przygotowany pojazd otrzymał mocny silnik o pojemności zaledwie 1.4-litra, ale mocy aż 205 KM. Turbodoładowana jednostka została połączona z sekwencyjną skrzynią marki Sadev, dzięki czemu ten zwariowany „Włoch” ma być diabelnie szybki i skuteczny na torze.

Abarth 695 Assetto Corsa

Propozycje Abartha na salonie w Bolonii Propozycje Abartha na salonie w Bolonii

Wisienką na tym „Abarthowym” torcie jest Punto Scorpione, które zostawiliśmy na sam koniec. Polakierowany na czarno hatchback odznacza się obniżonym zawieszeniem, nowymi amortyzatorami Koni oraz bardziej wydajnymi hamulcami, natomiast pod maską ukryto motor o pojemności 1.4-litra. Nie martwcie się, wbrew pozorom nie jest to cherlawy silnik, który będzie miał problemy z napędzaniem naszego bohatera, bowiem dysponuje on mocą 180 KM i 270 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Limitowany do 99 sztuk Scorpione przyspiesza do 100 km/h w 7,5 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną na poziomie 216 km/h. Do tak skalibrowanego wozu producent dorzuca również zimowe ogumienie, a także deskę snowboardową z wymownym napisem serii „Nitro powerem by Abarth”.

Abarth Punto Scorpione

Propozycje Abartha na salonie w Bolonii Propozycje Abartha na salonie w Bolonii

Jest ich czterech, każdy w zupełnie innym przebraniu i z innym charakterem. Trzeba przyznać, że przedstawione na salonie samochodowym w Bolonii oferty fiatowskiego tunera, wyglądają bardzo ciekawie i apetycznie. Chcielibyście ujrzeć takie skorpiony w produkcji seryjnej (lub chociaż limitowanej)?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment