nuvi 30/40, 3400, 2405 i 2505 – nowe serie Garmina

15 grudnia 2011
Bez kategorii, Akcesoria i gadżety

Garmin, przedstawia najnowszą ofertę urządzeń z serii nüvi przygotowaną z myślą o nadchodzącym 2012 roku. Wśród zaprezentowanych nawigacji znajdują się zarówno produkty dla bardziej wymagających kierowców, jak i modele dla tych, którzy cenią sobie jakość w rozsądnej cenie. Nowa linia produktów na 2012 rok wykorzystuje rozbudowane systemy nawigacyjne Garmin Guidance 2 i 3, które w porównaniu do poprzednich wersji oferują znacznie szybsze wyznaczanie trasy, prostszą obsługę oraz szereg nowych, pomocnych opcji.

“Nasza nowa linia nawigacji na 2012 rok zaprojektowana została z myślą o różnych użytkownikach. Coś dla siebie znajdą tu studenci, zapracowani rodzice odwożący co dzień dzieci do szkoły, czy też zawodowi kierowcy spędzający większość czasu za kółkiem.” powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.

“Nowe nawigacje Garmin nie tylko wskażą najlepszą drogę do celu ale pomogą również zaoszczędzić czas, paliwo oraz pieniądze.”

Seria nüvi 30/40


Seria nüvi 30/40 to propozycja dla początkujących kierowców. W skład serii wchodzą urządzenia o przekątnej ekranu 3,5 i 4 cale. Prosty w obsłudze, intuicyjny interfejs proponuje na powitalnym ekranie wybór dwóch opcji „Dokąd?” i „Mapa”. Wystarczy dotknąć ekranu, aby w szybki sposób wyszukać adres lub usługę, a następnie wyznaczyć drogę do celu. Urządzenia z tej serii posiadają fabrycznie załadowane miliony punktów POI oraz możliwość dodawania własnych punktów. Funkcja asystenta pasa ruchu podpowie którą częścią drogi należy się poruszać, aby nie przegapić właściwego skrętu. Atutem nowej serii jest również atrakcyjna cena.

Seria nüvi 2405 i 2505


Seria nüvi 2405 i 2505 oferuje zaawansowane funkcje w przystępnej cenie, co stanowi dobry wybór dla osób spędzających dużo czasu w trasie, lub planujących dłuższą wycieczkę samochodową. Linia produktów nüvi 2405 i 2505 wykorzystuje najnowszy system nawigacyjny Garmin Guidance 2, który w porównaniu do poprzednich wersji gwarantuje dwukrotnie szybsze wytyczanie trasy, prostszy w obsłudze interfejs użytkownika oraz znacznie krótsze wyszukiwanie punktów użyteczności publicznej.

System nawigacyjny Guidance 2, wykorzystujący zaawansowaną technologię photoReal, zapewnia dostęp do rzeczywistego widoku najważniejszych skrzyżowań. Dzięki temu kierowca może wybrać bezpiecznie odpowiedni pas i zjazd podczas pokonywania skomplikowanych rozjazdów. Baza danych Garmin zawiera informacje dotyczące około 34 000 kluczowych skrzyżowań w Europie.

Istotną funkcjonalnością Guidance 2 jest także technologia 3D Traffic. Informacje z 80 milionów punktów zbierania danych są na bieżąco łączone z danymi z poprzednich dni i miesięcy, dzięki czemu nawigacje Garmina mogą pewniej przewidzieć sytuację na drogach. 3D Traffic to najbardziej rozbudowany tego typu system na świecie – spływa do niego około 2 miliardów komunikatów miesięcznie z 80 milionów różnych źródeł. Kierowcy nie tylko otrzymują informacje, które trasy są zakorkowane, ale również jak skutecznie je ominąć.

Seria nüvi 3400


Seria nüvi 3400 to najbardziej zaawansowane urządzenia GPS w ofercie Garmin, które wykorzystują najnowszy system nawigacyjny Guidance 3. Linia ta bazuje na docenianej i wielokrotnie nagradzanej konstrukcji nüvi 3700. Dodatkowym atutem jest niezwykle smukła (9mm) obudowa urządzeń z tej serii. Modele z linii nüvi 3400 wyposażone zostały także dotykowy ekran z opcją automatycznego wykrywania ułożenia urządzenia, co pozwala na korzystanie z nawigacji zarówno w położeniu poziomym jak i pionowym.

Garmin Guidance 3 jest najbardziej zaawansowanym systemem nawigacyjnym Garmin, zawierającym wszystkie funkcje z wersji Guidance 2, który dodatkowo wzbogacono m.in. o myTrends i opcję omijania obszarów o dużym natężeniu ruchu. Technologia myTrends automatycznie zapamiętuje najczęściej wybierane trasy i cele podróży, dzięki czemu nawigacja jest w stanie określić m.in. precyzyjny czas przybycia do wyznaczonego punktu.

Guidance 3 to również asystent pasa ruchu z opcją wyświetlania zdjęć, w tym także z lotu ptaka, największych skrzyżowań – technologie Garmin photoReal i Birds-eye. Dla osób często korzystających z wiadomości tekstowych bardzo przydatna będzie funkcja Safe Texting – bezpieczne czytanie wiadomości tekstowych, umożliwiająca odbieranie oraz odsłuchiwanie sms-ów z telefonu komórkowego bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Modele z tej serii, ze względu na szerokie możliwości oraz ilość dodatkowych funkcji, dedykowane są dla najbardziej wymagających klientów.

Ponadto właściciele nawigacji nülink! z Guidance 3 mają możliwość skorzystania z rozbudowanej sieci informacyjnej 3D Traffic Live dostarczającej aktualne dane na temat sytuacji na drogach. W ramach tego systemu dostępna jest m.in. aplikacja PhotoLive Traffic Cameras, którą zakupimy w sklepie Garmin. Dzięki temu programowi zainstalowanemu w nawigacji Garmina mamy podgląd bieżącej sytuacji drogowej na kluczowych sieciach dróg.

Najnowsza linia produktów nüvi na 2012 rok dostępna jest w sprzedaży od listopada bieżącego roku.

źródło: MPR

Leave A Comment