Lotus na sprzedaż?

29 grudnia 2011
Bez kategorii, Lotus Nowości

Temat sprzedaży Lotusa powraca, tym razem w kontekście prywatyzacji Protona. Malezyjski Proton jest właścicielem Lotusa od 1996 r. Aktualnie firma przechodzi przeobrażenia, które mogą zaowocować prywatyzacją. Gdyby do tego doszło Proton zapewne będzie chciał sprzedać Lotusa, który wciąż nie osiągną jeszcze samodzielności finansowej.


Producent samochodów sportowych z brytyjskim rodowodem jest w trakcie wartego 750 mln $ pięcioletniego programu rozwojowego, którego efektem miały być nowe modele, m.in. następca legendarnego Esprit.

Prognozy, które snuje Dany Bahar – prezes Lotusa – wskazują, iż marka zacznie przynosić zyski w 2014 r. Jednak plany te staną się rzeczywistością w momencie, w którym Lotus będzie sprzedawał 8 tys. pojazdów rocznie. Tymczasem w ostatnim raporcie rocznym (z 31 marca) Lotus wykazał sprzedaż 1985 sztuk.

Plotki na temat sprzedaży Lotusa nie pojawiają się po raz pierwszy. Wcześniej swoje zainteresowanie marką wykazał Genii Capital, współwłaściciel Lotus Renault GP. Drugim chętnym jest Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC).

źródło: MA / MT

Leave A Comment