Dodge Dart na bazie Giulietty

7 grudnia 2011
Bez kategorii, Dodge Nowości

Dodge kusi pierwszymi zdjęciami ukazującymi model Dart 2013. Samochód zbudowany na bazie Alfy Romeo Giulietta jest wynikiem współpracy amerykańskiego koncernu z marką Fiat.

Dodge Dart na bazie Giulietty Dodge Dart na bazie Giulietty

Dart będzie konkurował w segmencie aut kompaktowych, w czym pomoże wydłużona płyta podłogowa Giulietty (określana przez Dodge’a jako architektura Compact U.S. Wide – CUSW). Można więc przypuszczać, że samochód będzie się wyróżniał precyzyjnym układem kierowniczym i nienagannie zestrojonym zawieszeniem.

W kwestii jednostek napędowych do wyboru będą trzy czterocylindrowe silniki benzynowe Tigershark: 16-zaworowy, 2-litrowy; 16-zaworowy, 1,4-litrowy MultiAir oraz nowy, 16-zaworowy, 2,4-litrowy MultiAir, który prawdopodobnie będzie montowany pod maską najmocniejszej odmiany R/T (moc w granicach 180 KM). Napęd będzie przenoszony poprzez 6-biegową przekładnię manualną lub skrzynię TCT znaną z modelu Giulietta.

Nowy Dodge Dart będzie budowany w zakładach Chryslera w Belvidere w USA i zadebiutuje w styczniu przyszłego roku podczas salonu samochodowego w Detroit.

źródło: Dodge / Moto Target

Leave A Comment