BMW X6 od Senner Tuning – sposób na nudę?

12 grudnia 2011
Bez kategorii, BMW Nowości

Czy BMW X6 może być nudne? Nam, zwykłym zjadaczom chleba, takie stwierdzenie wydaje się być wierutną bzdurą. Nietuzinkowy SUV z Monachium zwraca przecież uwagę na ulicy swoją wielkością, kształtem oraz przede wszystkim prestiżem, na który niestety mogą sobie pozwolić nieliczni. Cóż, taka już jest mentalność ludzka, że to co niedostępne zawsze wydaje się nam piękne, ale są na świecie ludzie, którym taki samochód z dieslem po prostu nie wystarczy.

BMW X6 od Senner Tuning - sposób na nudę? BMW X6 od Senner Tuning - sposób na nudę? BMW X6 od Senner Tuning - sposób na nudę? BMW X6 od Senner Tuning - sposób na nudę?

Dla znudzonych swoim „Niemcem” osób mamy propozycję, a raczej ma ją firma Senner Tuning, która zdecydowała się na delikatną modyfikację tytułowego bohatera. Z zewnątrz auto otrzymało śnieżnobiały lakier nadwozia, przeprojektowany przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza, niewielki spojler na klapie bagażnika, a także tylny dyfuzor. Tak skalibrowaną całość uzupełniają dwie ogromne końcówki układu wydechowego, ciemny grill, przyciemnione szyby oraz polakierowane na czarny mat aluminiowe felgi Hamann Anniversary EVO Black Line w rozmiarze 22 cali. Tuner zdecydował się ponadto naciągnąć na nie opony Continental Sport Contact 5P w rozmiarze 295/30 z przodu oraz 335/30 z tyłu.

Oprócz specjalnych nakładek na pedały wspomniana wyżej firma nie mówi nic o jakichkolwiek zmianach we wnętrzu X6-tki, więc można sądzić, że takowych po prostu nie ma, ale nic straconego. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup tytułowego BMW z 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym, mogą liczyć na jego delikatne acz skuteczne wzmocnienie. Po wymianie filtra powietrza i przeprogramowaniu elektroniki, seryjna moc 306 koni mechanicznych została podniesiona do 336 KM i aż 665 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Montaż zawieszenia sygnowanego przez firmę Bilstein (obniżenie o 20 – 25 mm) oraz zniesienie ogranicznika prędkości zaowocowało zaś prędkością maksymalną przekraczającą 250 km/h.

Mocny diesel, niecodzienny wygląd i bogate wyposażenie z systemem DVD – czego można chcieć więcej? Za przerobione ze smakiem BMW X6 firma Senner Tuning życzy sobie około 20 tysięcy euro, ale czy szczęśliwi (i przede wszystkim bogaci) liczą skrupulatnie każdy wydany grosz? Cóż, my za taką kwotę moglibyśmy kupić nieźle wyposażoną limuzynę klasy średniej, ale kogo to obchodzi – ważne, że garstka osób odnajdzie nowy sens w swoim wysłużonym SUV-ie z Monachium.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment