Subaru Advanced Tourer Concept – wizja dla rodziny

10 listopada 2011
Bez kategorii, Nowości Subaru

Jeszcze niedawno pojawienie się informacji, że Subaru buduje samochód dla rodziny, spotkałoby się ze szczerym uśmiechem niedowierzania i pukaniem się w głowę wszystkich fanów marki. Koncern przyzwyczaił nas do sportowych modeli i wielkiej legendy jaką sobie wypracował przez wszystkie lata startów w WRC, ale od chwili pojawienia się na rynku modelu Legacy, Outback czy Forester, każdy postrzega Japończyków trochę inaczej. Nasza opinia zmieni się niedługo jeszcze bardziej…

Subaru Advanced Tourer Concept - wizja dla rodziny Subaru Advanced Tourer Concept - wizja dla rodziny

Na zbliżającym się wielkimi krokami salonie samochodowym w Tokio Subaru zaprezentuje koncept o nazwie Advanced Tourer, który na pierwszy rzut oka przypomina podniesione kombi lub po prostu SUV-a.

Producent nie podaje póki co zbyt wielu informacji. Wiadomo jedynie, że tytułowy bohater będzie hybrydą, a pod jego maską mają pracować silnik elektryczny oraz 1.6-litrowy Bokser. Wymiary prototypu to 4,58 m długości, 1,84 m szerokości oraz 1,43 m wysokości. Według wstępnych zapowiedzi auto otrzyma również napęd na cztery koła, ale na więcej informacji musimy niestety poczekać.

Wizerunek japońskiego Subaru coraz bardziej się zmienia. Niegdyś marka słynąca ze zwycięstw w niezwykle wymagających rajdach, obecnie stara się przypodobać większym rodzinom. Na jej przykładzie doskonale widać jak historia potrafi zatoczyć koło, ale może to i dobrze? W końcu trzeba próbować zupełnie nowych rzeczy i walczyć o przetrwanie w tym morderczym wyścigu po klienta.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment