Pakiet Speed i Sport dla Jaguara XJ

17 listopada 2011
Bez kategorii, Jaguar Nowości

Jesteście posiadaczami najnowszego wcielenia Jaguara XJ. Codzienna podróż do pracy, wytaczanie się ze swojego podjazdu, a nawet wypad na zakupy do pobliskiego marketu to spore wydarzenie. Otoczeni niewyobrażalnym luksusem, na który wydaliście dobre kilkadziesiąt pensji przeciętnego Polaka, mkniecie przed siebie bijąc innych kierowców po oczach tą charakterystyczną brytyjską aurą, której zazdrości każda napotkana na ulicy osoba. Co jednak zrobić, jeśli standardowy XJ Wam się znudzi?

Pakiet Speed i Sport dla Jaguara XJ Pakiet Speed i Sport dla Jaguara XJ Pakiet Speed i Sport dla Jaguara XJ Pakiet Speed i Sport dla Jaguara XJ

Spokojnie, nie musicie od razu wymieniać samochodu. Wystarczy, że zainwestujecie w jeden z dwóch przygotowanych przez Jaguara specjalnych pakietów stylistycznych. Pierwszy z nich dotyczy ultramocnej wersji z silnikiem o mocy 510 KM i nosi nazwę „Speed Pack”. Z zewnątrz samochód otrzymuje przedni splitter , polakierowane na czerwono zaciski hamulcowe, tylny spojler oraz 20-calowe felgi Venom lub Mataiva.

Oprócz tego warto też wspomnieć o polakierowanym na czarno grillu z chromowaną obwódką, a także przeprojektowanych delikatnie wlotach powietrza, które poprawiają nieco aerodynamikę całego pojazdu. W ramach wspomnianego pakietu otrzymacie również luksusowo wykończone wnętrze w kolorze czerni wzbogacone dodatkowo o czerwone przeszycia, a także podniesioną prędkość maksymalną z 250 do 280 km/h.

Pakiet Speed i Sport dla Jaguara XJ Pakiet Speed i Sport dla Jaguara XJ    

Drugi pakiet został nazwany „Sport and Speed Pack” i jest oferowany do wariantu wyposażonego w słabszy motor o mocy 470 KM. Oprócz wymienionych wyżej modyfikacji Wasz Jaguar otrzyma dodatkowo aluminiowe nakładki na pedały we wnętrzu, elektryczne, sportowe i skórzane siedzenia z pamięcią ustawień, podgrzewaniem oraz wentylacją, do wyboru czarną tapicerkę z jasnymi przeszyciami lub analogicznie odwrotną wersję kolorystyczną, a także karbonowe wykończenia środka lub zamienniki pokryte fortepianową czernią. W przypadku tego pakietu istnieje jednak drobna różnica w postaci bardziej ograniczonego wyboru felg. Dostępne są tutaj mianowicie jedynie 20-calowe od firmy Venom.

Jest szybciej, bardziej sportowo i przede wszystkim wyjątkowo. Po zakupieniu jednego z opisanych „upiększaczy” Wasz Jaguar XJ będzie jeszcze bardziej świecił swoim charakterem i ponadprzeciętnym luksusem. Możecie być pewni, że któregoś pięknego dnia mieszkający obok Was sąsiedzi z zazdrości o tą „brytyjskość” zjedzą na śniadanie znaczek swojego czarnego BMW.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment