Opel Astra IV OPC – zagrożenie dla Golfa R?

4 listopada 2011
Bez kategorii, Nowości Opel

Czy nowy Opel Astra OPC zagrozi Golfowi R? Główną bronią w walce o prym ma być 2-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbosprężarką. Jednostka produkuje 280 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc dostarczana jest do przednich kół poprzez 6-biegową przekładnię manualną. Producent zapewnia, że nowa Astra OPC rozpędza się do 250 km/h.

Opel Astra IV OPC - zagrożenie dla Golfa R? Opel Astra IV OPC - zagrożenie dla Golfa R?

W konstrukcji samochodu zastosowano usztywnione zawieszenie, wzmocnione hamulce firmy Brembo, a także system FlexRide pozwalający na wybór jednego z trzech trybów pracy: Normal, Sport i OPC. Prace nad optymalizacją układu jezdnego prowadzono na północnej pętli toru Nurburgring, dzięki czemu auto zachowuje się bardzo stabilnie podczas szybkiej jazdy.

Nadwozie Astry OPC wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami i dodatkowymi nakładkami, których zadaniem jest obniżenie oporów powietrza. Sportowego smaczku dodają też pokaźne końcówki układu wydechowego i duże obręcze aluminiowe. Wewnątrz znalazły się z kolei kubełkowe fotele i zmienione wskaźniki.

źródło: Opel / Moto Target

Leave A Comment