Nissan PIVO 3 – miejski gadżet

14 listopada 2011
Bez kategorii, Nissan Nowości

Wystawa samochodowa w Tokyo coraz bliżej, a producenci z dnia na dzień zaostrzają apetyty nieśmiało pokazując swoje nowości. Na targach nie zabraknie również Nissana, który przywiezie do Japonii auto przypominające raczej niewielki gadżet niż środek transportu. Nazywa się PIVO i dysponuje długością mniejszą niż 3 metry.

Nissan PIVO 3 - miejski gadżet Nissan PIVO 3 - miejski gadżet Nissan PIVO 3 - miejski gadżet Nissan PIVO 3 - miejski gadżet

To już trzecia wariacja na temat wspomnianego przed chwilą wozu. W 2005 roku koncern zaprezentował pierwsze wcielenie tytułowego bohatera, natomiast w 2007 roku wcielenie numer dwa. Jak widać producent zdecydował się jeszcze raz odświeżyć ten temat, ale tym razem na poważnie. Francois Bancon – szef strategii marketingowej japońskiej marki podkreśla, że póki co nie zapadły żadne decyzje związane z tytułowym bohaterem, ale plan zakłada wprowadzenie na rynek w 2016 lub 2017 roku małego, elektrycznego samochodu, a PIVO to jeden z głównych kandydatów.

Nissan PIVO 3 - miejski gadżet Nissan PIVO 3 - miejski gadżet Nissan PIVO 3 - miejski gadżet Nissan PIVO 3 - miejski gadżet

Prezentowany Nissan jest mocno futurystyczny, a jego sylwetka bardzo odważna. Pełen załamań design i opadająca ku przodowi sylwetka doskonale współgrają z otwieranymi do tyłu drzwiami. Oprócz tego warto wspomnieć, że opisywane auto otrzymało centralnie umieszczoną kierownicę z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, trzy fotele we wnętrzu ustawione właściwie obok siebie oraz wszystkie skrętne koła, które mają znacznie ułatwiać manewrowanie w zatłoczonym mieście. Ponadto PIVO 3 wyposażono w zaawansowany system parkowania, który sam jest w stanie wjechać autem w określoną lukę parkingową, a nawet z niej wyjechać po uprzednim jego poinformowaniu za pomocą… smartphone’a.

Nissan PIVO 3 - miejski gadżet Nissan PIVO 3 - miejski gadżet    

Jest ciekawy, nietuzinkowy i z pewnością będzie jedną z najciekawszych premier salonu motoryzacyjnego w Tokyo. Co prawda dokładne plany Nissana nie są nam znane, ale jedno możemy stwierdzić już teraz – jego pomysłowemu projektantowi należy się duże piwo.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment