Nissan Juke-R – crossover z silnikiem od GT-R

20 listopada 2011
Bez kategorii, Nissan Nowości

Juke-R to samochód koncepcyjny, w którym moc, dynamikę i właściwości jezdne sportowego Nissana GT-R połączono ze stylistyką crossovera.

Nissan Juke-R - crossover z silnikiem od GT-R Nissan Juke-R - crossover z silnikiem od GT-R Nissan Juke-R - crossover z silnikiem od GT-R Nissan Juke-R - crossover z silnikiem od GT-R

Niepowtarzalny charakter tego samochodu tworzą nie tylko osiągi silnika 3,8-litra V6 o mocy 480 KM, ale także odważny wygląd. Potężne wloty powietrza w przednim zderzaku zapewniają chłodzenie jednostki napędowej z dwiema turbosprężarkami. Mocno wyprofilowane nadkola osłaniają 20-calowe obręcze kół RAYS z kutego aluminium pochodzące z Nissana GT-R. Pod progami zamontowano natomiast specjalne nakładki. Podzielony na dwie części spoiler dachowy zwiększa siłę docisku do nawierzchni, a z dwóch tłumików z końcówkami o pięciokątnym przekroju wydobywa się niepowtarzalny odgłos pracy silnika GT-R.

Nissan Juke-R - crossover z silnikiem od GT-R Nissan Juke-R - crossover z silnikiem od GT-R Nissan Juke-R - crossover z silnikiem od GT-R Nissan Juke-R - crossover z silnikiem od GT-R

Centralnym elementem zmodyfikowanego kokpitu pozostała środkowa konsola inspirowana bakiem motocykla. Wnętrze wyposażono w dwa wyścigowe fotele ze sportowymi pasami i klatkę bezpieczeństwa. Samochód ma zmodyfikowaną deskę rozdzielczą, a kierownica, pedały, tarcze wskaźników i 7-calowy dotykowy wyświetlacz pochodzą z modelu GT-R.

Juke-R nie jest modelem przeznaczonym do produkcji seryjnej – to specjalny samochód koncepcyjny, który został dopuszczony do ruchu. Powstaną tylko dwa egzemplarze Juke-R – po jednym przystosowanym do ruchu lewostronnego i prawostronnego. Pod koniec listopada przeprowadzone zostaną testy Juke-R, po których samochód będzie mógł wyjechać na ulice miasta.

źródło: Nissan / Moto Target

Leave A Comment