Los Angeles Auto Show 2011

19 listopada 2011
Bez kategorii, Inne INFO

Wrzawa po salonie samochodowym we Frankfurcie ustała, producenci powoli zaczynają wdrażać swoje plany w rzeczywistość, a my przyzwyczajać się do zmian i nowych sylwetek na rynku motoryzacyjnym. Po okresie błogiego spokoju czas jednak na kolejną wystawę, a mianowicie Los Angeles Auto Show 2011. Przypomnijmy sobie zatem skrawek historii tych amerykańskich targów.

Organizowany w północnej części Stanów Zjednoczonych salon sięga swoimi korzeniami aż po 1907 rok, kiedy to odbył się pierwszy, nie do końca profesjonalny pokaz 99 egzemplarzy aut. Jak się szybko okazało i bez dużych pieniędzy można było zorganizować naprawdę udaną imprezę, gdyż wystawa została przyjęta bardzo pozytywnie przez szerszą publiczność. Kolejne lata upływały pod znakiem sukcesu oraz opiewały w coraz większą ilość pokazywanych samochodów aż w końcu „The Greater Los Angeles Auto Show” (bo tak niegdyś nazywano tytułowe targi) zagościło na stałe w amerykańskim i światowym kalendarzu motoimprez.

Od dobrych kilkunastu lat wszyscy fani czterech kółek powinni kojarzyć przełom listopada i grudnia właśnie z salonem w Los Angeles. Tegoroczna impreza poprzedzona dwoma dniami prasowymi (16-17.11) rozpocznie się oficjalnie 18 listopada i potrwa ponad tydzień do niedzieli 27.11. Warto również wspomnieć o tradycji tytułowych targów czyli tzw. Sneak Preview Night odbywającym się zawsze w przeddzień oficjalnego otwarcia (w tym przypadku 17.11). W tą wyjątkową noc wszyscy zapaleni fani samochodów, którzy nie mogą się już doczekać samej wystawy, gromadzą się przed główną halą i mają okazję nabyć bilety specjalne, z których dochód jest wówczas przekazywany na różnego rodzaju akcje charytatywne. Jak zatem widać można połączyć swoją pasję z wykonywaniem dobrych uczynków na rzecz innych ludzi.

W tym roku bramy Los Angeles przywitają kilka naprawdę ciekawych premier na rynku motoryzacyjnym. Wypada w tym miejscu wspomnieć o m.in. Fordzie Escape, który jest amerykańską wersją europejskiej Kugi, odświeżonym Fordzie Mustangu oraz jego bliskich braciach (Mustangu Boss 302 i Shelby’m GT 500), Mercedesie ML 63 AMG czy też otwartym, brytyjskim kocie jakim jest Jaguar XKR-S Convertible. Zapowiada się zatem ekscytujący i niezwykle ciekawy tydzień. Bądźcie na bieżąco ze wszystkimi nowościami i życzymy miłego oglądania.

źródło: wł

Leave A Comment