Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC

7 listopada 2011
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Genesis – jedyny sportowy model Hyundai’a doczekał się właśnie kuracji wzmacniającej. Na zakończonych niedawno targach SEMA 2011 pokazano tytułowy samochód z groźnie brzmiącym przydomkiem Hurricane SC, który wiele zapowiada. Czy tak ostre wcielenie pasuje do koreańskiego coupe?

Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC

Modyfikacje nie zakończyły się jednak tylko pod maską. Z zewnątrz opisywane auto otrzymało nowy pakiet aerodynamiczny od firmy Rhis Millen, 19-calowe aluminiowe obręcze Enkei, a także popielaty kolor nadwozia, z którym kontrastuje czarna maska i klapa bagażnika.

We wnętrzu zaś wszyscy zwiedzający będą mieli okazję nacieszyć oko skórzaną, czarno-niebieską tapicerką, specjalnym paskiem na kierownicy w tym samym kolorze oraz posłuchać systemu audio od firmy Harman Lexicon. No ale nie design ani nowinki w wyposażeniu są tutaj gwoździem programu, a wspomniane na początku wzmocnienie jednostki napędowej.

Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC Hyundai Genesis Coupe Hurricane SC    

Szereg modyfikacji silnika V6 o pojemności 3.8-litra zaowocował podniesieniem mocy do zaskakujących 450 KM. Oczywiście opisywany Hyundai otrzymał również sportowe hamulce od Brembo , obniżone zawieszenie Bilsteina, a także dużo bardziej wytrzymałe opony od firmy Hankook – wszystko w imię większego bezpieczeństwa i lepszego zachowania na zakrętach.

„Prezentowany Genesis jest pokazem możliwości sześciocylindrowej jednostki w nim zastosowanej, która jest w stanie dostarczyć sporo mocy i przede wszystkim dużo emocji na najwyższym poziomie wspieranych świetnym prowadzeniem” – podkreśla David Dutko – najważniejszy inżynier tytułowego bohatera. Jak sądzicie, czy jego słowa są coś warte?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment