Focus Zetec S – tylko w Wielkiej Brytanii

30 listopada 2011
Bez kategorii, Ford Nowości

Brytyjski oddział Forda przygotował dla swoich klientów specjalną wersję nowego Focusa o nazwie Zetec S, która uwypukla sportowy charakter auta. Odmiana Zetec S to przede wszystkim pakiet nakładek nadwozia, obejmujący przedni spoiler, boczne progi oraz tylną „lotkę”. Do tego dochodzą 17-calowe obręcze aluminiowe, usztywnione sprężyny i amortyzatory oraz tylne światła wykonane w technologii LED.

Focus Zetec S - tylko w Wielkiej Brytanii Focus Zetec S - tylko w Wielkiej Brytanii Focus Zetec S - tylko w Wielkiej Brytanii Focus Zetec S - tylko w Wielkiej Brytanii

Wewnątrz znajdują się natomiast sportowe pedały oraz przycisk rozrusznika Ford Power.

Samochód będzie oferowany z kilkoma silnikami do wyboru. Topowa jednostka, która najlepiej odzwierciedla dynamiczne możliwości auta, to motor EcoBoost 1,6 litra o mocy 182 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 240 Nm. Wysoka moc umożliwia uzyskanie czasu przyspieszenia od 0 do 100 w 7,9 sekundy, natomiast duży moment przy niskiej prędkości obrotowej silnika oznacza ograniczenie czasu potrzebnego na rozpędzenie pojazdu od 50 do 100 km/godz. (na czwartym biegu) do 7,7 sekundy.

Trzy pozostałe silniki to benzynowa jednostka 1,6 Ti-VCT o mocy 125 KM, diesel 1,6 TDCi rozwijający 115 KM oraz motor 2,0 TDCi produkujący 163 KM.

Model oferowany jest w wersji 5-drzwiowej. Wariant 3-drzwiowy oraz kombi pojawią się na rynku w lutym 2012 roku. Ceny Forda Focus Zetec S rozpoczynają się od 18 745 funtów.

źródło: Ford / MT

Leave A Comment