BMW serii 1 GT – nowy etap

10 listopada 2011
Bez kategorii, BMW Nowości

Z czym kojarzy się Wam marka z niebieskim śmigłem na masce? Zapewne powiecie, że BMW to synonim luksusu, prestiżu, wysokiej ceny zakupu oraz przede wszystkim napędu na tylną oś i wiecie co – będziecie mieli absolutną rację. Koncern z Monachium planuje jednak pewne zmiany w swoich szeregach, a najważniejszą z nich będzie wprowadzenie serii 1 GT z napędem na przednie koła.


Już słyszę te lamenty i uszczypliwe komentarze pod adresem zarządu BMW, ale taka inwestycja może się marce opłacić. Wersja Gran Turismo najmniejszego modelu w gamie, ma się pojawić na rynku w 2013 roku i oferować więcej przestrzeni wewnątrz niż seryjny brat (duża w tym też zasługa dłuższego o 5 cm nadwozia).

Samochód będzie oparty o zupełnie nową platformę, która zapewni wspomniany napęd FWD oraz posłuży również do budowy innych modeli. W sumie na rynku ma się pojawić na jej bazie 5 aut ze śmigłem na masce i 10 od koncernu MINI. Na więcej informacji musimy niestety jeszcze trochę poczekać.

Podobno 80 procent właścicieli serii 1 nie ma pojęcia z jakim napędem kupiło samochód. To dosyć przykre, ale dla BMW to dobra wiadomość, gdyż bez skrupułów mogą wdrażać do produkcji swój, z pewnością tańszy w opracowaniu, pomysł. Pytanie tylko: czy nie ucierpi na tym prawdziwy charakter i swego rodzaju magia znaczka z Monachium?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment