Znamy ceny nowego Mercedesa ML

31 października 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Jest zupełnie nowy, a wydaje się jakbyśmy go znali nie od dziś. Mercedes zaprezentował na ostatnim salonie samochodowym we Frankfurcie trzecią generację modelu ML, która właśnie debiutuje w salonach sprzedaży. Krótko mówiąc – jest drogo, bogato i luksusowo. Pytanie tylko: czy warto za to wszystko płacić ciężkie pieniądze? Przekonajmy się…

Znamy ceny nowego Mercedesa ML Znamy ceny nowego Mercedesa ML Znamy ceny nowego Mercedesa ML Znamy ceny nowego Mercedesa ML

Nowy SUV koncernu ze Stuttgartu będzie początkowo dostępny w trzech wariantach silnikowych. Najtańsza wersja z wysokoprężną jednostką 250 BlueTEC odznacza się mocą 204 KM i solidnym momentem obrotowym o wartości 500 Nm, a jej cena to 263 500 zł. Odmiana wyższa z benzynowym motorem legitymującym się powerem 306 koni mechanicznych oraz 370 Nm maksymalnego momentu (oznaczona jako ML 350 4MATIC BlueEFFICIENCY) to już wydatek rzędu 272 000 zł, natomiast diesel 350 BlueTEC karze sięgnąć do kieszeni jeszcze głębiej, bowiem jego cena startuje z poziomu 273 000 złotych (258 KM, 620 Nm).

Wszystkie wymienione silniki dostępne są z automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC, która słynie z nienagannej i przede wszystkim szybkiej pracy. W tym miejscu warto również wspomnieć, że już niedługo oferta zostanie wzbogacona o kolejne cztery pozycje, a chodzi oczywiście o następujące warianty napędowe: ML 300 CDI 4MATIC Blue EFFICIENCY (249 500 zł), ML 350 (257 500 zł), ML 350 CDI (262 000 zł) oraz topowa ML 500 (340 000 złotych).

Znamy ceny nowego Mercedesa ML Znamy ceny nowego Mercedesa ML Znamy ceny nowego Mercedesa ML Znamy ceny nowego Mercedesa ML

Wyposażenie seryjne jak na Mercedesa przystało jest bardzo bogate, a składają się na nie m.in. system wykrywający zmęczenie kierowcy ATTENTION ASSIST, wielofunkcyjna, skórzana kierownica z łopatkami do zmiany biegów czy też system PRE-SAFE drastycznie wpływający na bezpieczeństwo podróżujących. Niektórzy pewnie powiedzą, że to mało, ale spokojnie, lista opcji jest długa jak lotniczy pas startowy.

Potencjalny klient ma do wyboru np. pakiet ON & OFFROAD zawierający blokadę centralnego dyferencjału (koszt 10 393 zł), zestaw COMAND ze zmieniarką DVD za 15 973 zł czy też zawieszenie AIRMATIC za skromne 9 299 polskich złotych. Przy okazji spieszymy donieść, że marka z gwiazdą na masce ujawniła cenę SLS-a bez dachu, która wynosi minimum 898 000 zł.

Tak jak wspomniałem na początku – nowość Mercedesa jest prestiżowa, luksusowa i bardzo droga. ML kusi co prawda bogatym wyposażeniem oraz designem, który niekoniecznie każdemu musi przypaść do gustu, ale czy to wystarczy, żeby przekonać do siebie klientów? Patrząc na niego można odnieść wrażenie, że to inaczej zapakowany poprzednik, który nie wnosi niczego specjalnego do obecnej oferty, a producent karze sobie za niego słono płacić. A Wy co sądzicie o zaprezentowanym SUV-ie – sprzeda się?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment