Trzy limitowane Lexusy na rynku USA

13 października 2011

John to statystyczny Amerykanin, któremu żadna praca niestraszna. Mężczyzna ciężko haruje, by zapewnić byt swojej wspaniałej rodzinie i zabrać ją chociaż raz do roku na zasłużone wakacje. Ostatnio jednak w jego pracy zaszły pewne zmiany, bo oto szef przyznał mu awans, a co za tym idzie dużo lepsze stanowisko. Czas więc sprzedać wysłużonego pickup-a i kupić jakiś sensowny samochód osobowy.

Trzy limitowane Lexusy na rynku USA Trzy limitowane Lexusy na rynku USA Trzy limitowane Lexusy na rynku USA Trzy limitowane Lexusy na rynku USA

John jest fanem marki Lexus, a swojemu przełożonemu może zacząć dziękować, bo japońska marka wypuściła właśnie trzy limitowane wersje swoich modeli. Pierwsza z nich to CT 200h F Sport Special Edition. Z zewnątrz auto wyróżnia się nowym grillem, 17-calowymi, aluminiowymi felgami, nieco większym spojlerem oraz trzema wyjątkowymi kolorami nadwozia: Nebula Grey Pearl, Starfire Pearl, a także Tungsten Pearl.

We wnętrzu zaś wspomniany wcześniej mężczyzna będzie mógł cieszyć swoje zmysły nową tapicerką, kierownicą i mieszkiem skrzyni biegów, które zostały dodatkowo pokryte wysokogatunkową skórą. Oprócz tego na pokładzie znalazły swoje miejsce metalowe nakładki na pedały, specjalne dywaniki, aluminiowe nakładki na progi oraz metalowe wykończenia deski rozdzielczej. Całość uzupełnia pakiet walizek umieszczony w bagażniku.

Trzy limitowane Lexusy na rynku USA Trzy limitowane Lexusy na rynku USA Trzy limitowane Lexusy na rynku USA  

Limitowana wersja CT 200h otrzymała również w standardzie Pakiet Nawigacyjny, a także Premium Audio, a producent zdecydował się na montaż bardziej sportowego zawieszenia. Na widok opisywanego „Lexa” Johnowi pojawiły się iskierki w oczach, ale decydując się właśnie na niego powinien się pospieszyć, bo zostanie wyprodukowanych jedynie 900 sztuk tego modelu, każdy w cenie 37 995 dolarów.

Drugą propozycją japońskiego koncernu jest LS 460, którego specjalna odmiana także została nazwana F Sport Special Edition. Pod względem designu wiele się nie zmieniło. Limuzyna otrzymała 19-calowe aluminiowe felgi oraz nowy grill. Więcej modyfikacji można za to uświadczyć we wnętrzu auta, które wyposażono w dwukolorową, skórzaną tapicerkę, drewniane wykończenia, podgrzewaną kierownicę z łopatkami do zmiany biegów, klimatyzowane sportowe fotele oraz podgrzewane fotele z tyłu.

Wyposażenie prezentowanego Lexusa wzbogaciło się natomiast o takie pozycje jak Pakiet Nawigacyjny, elektryczne domykanie drzwi i otwieranie bagażnika, asystent parkowania oraz elektryczne rolety przeciwsłoneczne. Co ciekawe w komfortowej z założenia limuzynie producent zamontował bardziej sportowe zawieszenie oraz mocny układ hamulcowy firmowany przez Brembo. Całość wyceniono na 77 tysięcy dolarów, a LS pojawi się w salonach w listopadzie.

Ostatnią ofertą, na którą nasz bohater John zwrócił uwagę był limitowany model ES 350, który jest oferowany jedynie na rynku w Stanach Zjednoczonych. Z zewnątrz, wzorem poprzednich modeli, samochód otrzymał nowy grill, 17-calowe alufelgi oraz dwa specjalne lakiery nadwozia, a mianowicie Stargazer Black i Starfire Pearl.

We wnętrzu Touring Edition, bo tak nazwano opisywaną odmianę, będzie można znaleźć nową skórzaną tapicerkę, drewniane wykończenia, a także wzbogacone o Pakiet Nawigacyjny wyposażenie seryjne. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wentylowane i podgrzewane fotele. ES 350 Touring Edition został wyceniony na 40 475 dolarów i powstanie w 2000 egzemplarzy.

Lexus zadał teraz Johnowi poważną zagwozdkę. Jego pieniądze leżą na koncie bankowym, wakacje na Florydzie zaklepane, a rodzina nie ma czym pojechać. Wybór jest trudny, ale jedna kwestia wydaje się być oczywista – niezależnie od tego który model wybierze nasz bohater, będzie wzbudzał zainteresowanie i zazdrosne spojrzenia pozostałych przechodniów.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment