Startuje produkcja Skody Citigo

20 października 2011
Bez kategorii, Nowości Skoda

W fabryce w Bratysławie ruszyła seryjna produkcja nowego samochodu marki ŠKODA, Citigo. Portfolio marki poszerza się teraz o kolejne auto, które dołączy do segmentu małych samochodów miejskich.

Startuje produkcja Skody Citigo Startuje produkcja Skody Citigo Startuje produkcja Skody Citigo Startuje produkcja Skody Citigo

Nowe Citigo na rodzimym, czeskim rynku, pojawi się jeszcze przed końcem tego roku. W pozostałych europejskich krajach będzie dostępne już latem 2012. Na początku, Citigo będzie oferowane w wersji trzydrzwiowej, następnie pojawi się również w wersji pięciodrzwiowej.

„Citigo jest głównym punktem naszej strategii wzrostu”, powiedział prezes zarządu ŠKODY, prof. dr h.c. Winfried Vahland. „Citigo jest kompaktowe, ale jednocześnie bardzo przestronne, ekonomiczne i atrakcyjne z wyglądu. Oprócz tego, wyposażono je w wiele przemyślanych rozwiązań, w tym przypadku – „miejskich” rozwiązań”.

Grupą odbiorców, do której kierowany jest model, są młodzi kierowcy, młode rodziny z małymi dziećmi, które szukają drugiego, a nawet trzeciego samochodu. Samochód jest idealny również dla osób “w sile wieku”, tzn. dla tych, którzy przywiązują dużą uwagę do ceny i mają raczej racjonalny stosunek do samochodów, a z drugiej strony – liczy się dla nich jakość i design.

źródło: Skoda

Leave A Comment