Mercedes planuje wprowadzenie nowego modelu

8 października 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Patrząc na obecną ofertę Mercedesa wydawać by się mogło, że jest kompletna. Mamy auto miejskie, hatchbacka, limuzyny, popularne ostatnio SUV-y i oczywiście rasowego sportowca w postaci SLS-a. Do innego wniosku doszedł jednak Christoph Jung – szef działu AMG, który podkreślił, że wprowadzenie do sprzedaży jeszcze jednego szybkiego auta to wręcz konieczność.


Szczegółów póki co jest niewiele. Nowy model miałby zajmować miejsce oczko niżej od wymienionego wcześniej Mercedesa SLS i nosić oczywiście dumny emblemat AMG. Producent nie podaje niestety jaki silnik będzie pracował pod maską wozu, ale nie może to być cherlawe V6 jeśli za konkurenta stawia się nowiutkie Porsche 911.

Samochód trafi do produkcji prawdopodobnie w 2014-15 roku, a z nieoficjalnych źródeł wynika, że jego cena ma się wahać na poziomie 80 tysięcy euro.

Jak zatem widać ciekawy okres szykuje się w koncernie z gwiazdą. Jeśli światło dzienne ujrzy również zaprezentowany na ostatniej wystawie we Frankfurcie Jaguar C-X16 to walka o klienta (oraz na torze) nabierze rumieńców. Czekamy z niecierpliwością na kolejne doniesienia ze Stuttgartu.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment