Mercedes E pokryty karbonem?

31 października 2011

Wbrew pozorom nie jest to artykuł o kolejnej limuzynie dostosowanej do potrzeb i gustów amerykańskich raperów. Plotki głoszą, iż Mercedes planuje oficjalną, „superlekką” wersję Klasy E na 2015 r.

Na zdjęciach Mercedes E63 AMG

Mercedes E pokryty karbonem? Mercedes E pokryty karbonem? Mercedes E pokryty karbonem? Mercedes E pokryty karbonem?

Włókna węglowe to jeden z ulubionych materiałów projektantów samochodów supersportowych. Lamborghini dla potrzeb swoich konstrukcji od lat rozwija tę technologię w trzech różnych laboratoriach na świecie. Włókno węglowe to niska masa i wysoka wytrzymałość, a jedynym mankamentem pozostaje cena, która jest związana ze skomplikowanym procesem wytwarzania.

Kolejną marką, która zamierza upowszechnić „idealny” materiał jest Mercedes. Auto Bild snuje przypuszczenia, według których w 2015 roku niemiecki producent zaprezentuje Klasę E „Superlight”. Samochód dzięki zastosowaniu włókien węglowych straci 350 kg. Lżejsza konstrukcja to lepsze osiągi i niższe spalanie.

Mercedes E pokryty karbonem? Mercedes E pokryty karbonem? Mercedes E pokryty karbonem? Mercedes E pokryty karbonem?

Podobnie jak w przypadku „Serii Black”, możliwe jest, iż Mercedes zdecyduje się na upowszechnienie nowych materiałów również w innych modelach, a to może oznaczać całą gamę modeli „Superlight”.

źródło: MA / MT

Leave A Comment