Maserati planuje nowy model

24 października 2011
Bez kategorii, Maserati Nowości

Włoskie marki samochodów coś w sobie mają – tak właściwie można powiedzieć o każdym, bardziej liczącym się koncernie motoryzacyjnym, ale nie jestem odosobniony w tym twierdzeniu. Wystarczy spojrzeć na Ferrari, Lamborghini czy też Maserati by zrozumieć o czym mówię. Skupmy się jednak przez chwilę na tym ostatnim producencie, bo w przeciągu kilku następnych lat planuje on spore zmiany w swoich szeregach.


Na początku warto wspomnieć o „baby Quattroporte” – tak tak, to nie pomyłka, bowiem Maserati planuje wypuścić na rynek nieco mniejsze auto niż wspomniana przed chwilą sportowa limuzyna. Wpompowane przez Fiata pół miliarda euro w projekt, ma dać światu godnego rywala dla niemieckiej konkurencji. Samochód zbudowany na platformie Chryslera będzie oznaczony kodem M157, ma dysponować napędem na tylne koła i mocnym, 3-litrowym silnikiem V6 Pentastar. Według obietnic mniejsze Quattroporte zobaczymy na rynku w 2013 roku.

Oprócz wymienionej nowości warto również wspomnieć o dwóch pozostałych modelach jakie będą mieć do wyboru potencjalni klienci. Pierwszym z nich jest opisywany niedawno SUV o nazwie Kubang, który będzie bazował na amerykańskim Jeep’ie Grand Cherokee, a drugim dobrze znana limuzyna Quattroporte z 4.7-litrowym motorem V8 pod maską i ośmiostopniową skrzynią ZF od Chryslera.

Maserati Quattroporte w naszych testach !

Jak widać Maserati chce walczyć z najlepszymi. Co prawda włoski koncern nie ma tak bogatej oferty jak BMW czy Mercedes, ale trzy świetnie dopracowane modele mogą się czasem okazać bardziej wartościowe niż cała niemiecka saga razem wzięta. Czy tytułowej marce uda się uszczknąć choć odrobinę tego rynkowego tortu i uzyskać w 2013 roku zakładaną sprzedaż na poziomie 20 000 egzemplarzy? Przekonamy się wkrótce.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment