Już za tydzień startuje Kotlina Mocy

7 października 2011
Bez kategorii, Kotlina Mocy 2011

Już za tydzień wystartuje jedyna taka impreza samochodowa w Polsce – MotoZone Kotlina Mocy 2011.

W przyszły piątek na kręte i trudne odcinki drogi Dolnego Śląska wjadą uczestnicy pierwszej edycji imprezy MotoZone Kotlina Mocy 2011. Kawalkada supersportowych aut ruszy trasą, zaprojektowaną przez Piotra R. Frankowskiego – byłego redaktora naczelnego polskiej edycji magazynu „TopGear”. Impreza startuje jednocześnie z kilku miast w Polsce w czwartek, 13 października.

Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy

Piątek to dzień, kiedy uczestniczy „Kotliny Mocy” przejadą przez ulice takich miast jak: Bystrzyca, Polanica, Ząbkowice Śląskie i Wambierzyce. Najbardziej atrakcyjnym dniem dla turystów i pasjonatów motoryzacji będzie sobota. Już o 10.00 rano odwiedzą Park Maszyn w Lądku, gdzie odbędzie się start do prób sportowych. Ok. godziny 14.00 wszystkie samochody będzie można zobaczyć przed Uzdrowiskiem Lądek – Długopole, a później w wielkiej paradzie po uliach Lądka i Stronia.

BAC MONO
Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy

Podczas Kotliny Mocy 2011 po raz pierwszy pojedzie po drodze publicznej w Polsce brytyjski samochód sportowy BAC Mono. To jednomiejscowe auto, dopuszczone do ruchu ulicznego, ale nadające się wyśmienicie do jazdy po torze wyścigowym. Całkowicie kompozytowy samochód waży zaledwie 540 kilogramów, rozpędza się do 100 km/h w niecałe 3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 272 km/h. Napędzany jest 4-cylindrowym wolnossącym silnikiem Cosworth o pojemności 2,3 litra i mocy 280 KM, połączonym z profesjonalną sekwencyjną skrzynią biegów Hewland FTR.

Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy Już za tydzień startuje Kotlina Mocy

Kotlina Mocy 2011 to nie tylko wyjątkowe samochody, ale także wyjątkowi ludzie. W imprezie weźmie udział ukraińska zawodniczka – Inessa Tushkanova, a także polskie gwiazdy kierwonicy: Patryk Pachura, Maciej Marcinkiewicz i Maurycy Kochański.

Piotr R. Frankowski – Pomysłodawca

Dziennikarz motoryzacyjny. W latach 1990-1992 redaktor naczelny miesięcznika MOTOR HOBBY, 1992-1998 twórca i redaktor naczelny miesięcznika MOTO MAGAZYN, potem zastępca redaktora naczelnego i redaktor naczelny tygodnika MOTOR.

Jego artykuły były publikowane na łamach Wprost, Przekroju, Autotechniki Motoryzacyjnej, CEO, Wysokich Obrotów, Auto Moto, Wirtualnej Polski, Classicauto, Skrzydlatej Polski i innych, w Wielkiej Brytanii na łamach Octane i Mercedes Enthusiast Magazine, w USA, RPA, Czechach, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, na Cyprze.

W latach 2008-2011 redaktor naczelny magazynu TopGear edycja polska. Przedstawiciel Polski w międzynarodowym jury motoryzacyjnym AutoBest.

Bartłomiej Szczebel – Organizator

Prezes Zarządu Motozone Sp. z o.o., importer samochodu wyczynowego BAC -MONO, przedstawiciel szkół wyścigowych ASCARI RACE RESORT, TOP SPEED RACING oraz LRS FORMULA, oficjalny przedstawiciel Circuit de Catalunya. Vice – Prezes Autogroup S.A. producenta samochodu wyścigowego STEALTH B6 i STEALTH B7.

Sponsorzy

Leave A Comment