Infiniti FX Vettel wejdzie do sprzedaży

11 października 2011

Wprowadzenie do sprzedaży modelu Infiniti FX Vettel Edition było tylko kwestią czasu po tym, jak kierowca zespołu Red Bull wywalczył drugi w swojej karierze tytuł mistrza świata kierowców Formuły 1.

Infiniti FX Vettel wejdzie do sprzedaży Infiniti FX Vettel wejdzie do sprzedaży

O wprowadzeniu luksusowego crossovera do produkcji seryjnej poinformował Andy Palmer, wiceprezydent Nissana: „Wersja specjalna Sebastian Vettel to przykład na to, że nie boimy się wprowadzać na rynek wyjątkowych modeli w limitowanej liczbie egzemplarzy i żądać za nie dużo pieniędzy. Mam nadzieję, że wywalczenie przez Sebastiana korony mistrza świata Formuły 1 przyczyni się do wzrostu zainteresowania tym samochodem.”

Infiniti FX ze znaczkiem „Vettel” jest najlżejszym, najszybszym i najbardziej aerodynamicznym FX’em ze wszystkich dotychczasowych. Odzwierciedla on marzenia Sebastiana o crossoverze, którym mógłby pędzić z prędkością 300 km/h po niemieckich autostradach, gdzie nie obowiązują limity prędkości.

Model powstał na bazie szybkiego i sportowego FX50S Premium z silnikiem V8. W wersji „FX Sebastian Vettel” wprowadzono sporo zmian, które obejmują takie elementy jak silnik, zawieszenie i nadwozie. Kluczowe udoskonalenia aerodynamiczne samochód zawdzięcza wpływom zespołu Red Bull Racing. Auto ma również wyjątkowe wnętrze, dostosowane do gustu Sebastiana Vettela.

źródło: Infiniti / MT

Leave A Comment