Hyundai Eon – indyjski mieszczuch

19 października 2011

W kalendarzu ubywają kolejne dni, a Hyundai coraz bardziej nas zaskakuje. Samochody koreańskiej marki w myśl ciekawej koncepcji Fluidic Sculpture odznaczają się ciekawym designem, bogatym wyposażeniem i niestety coraz wyższą ceną, która do tej pory była niepodważalnym asem w rękawie. Oprócz Europy, koncern prowadzi również daleko idącą ekspansję na rynku indyjskim gdzie ostatnio został pokazany nowy model o nazwie Eon.

Hyundai Eon - indyjski mieszczuch Hyundai Eon - indyjski mieszczuch

Samochód jest bardzo podobny do swojego większego rodzeństwa. W oczy rzucają się przede wszystkim charakterystyczne reflektory, liczne załamania oraz kanty, które nadają sylwetce więcej dynamizmu i agresji. Mówiąc, że jest brzydki, bylibyśmy totalnymi ignorantami, choć ostateczne zdanie co do designu pozostawiamy Wam.

Koreańskie auto mierzy 3,5 metra długości, a jego rozstaw osi to 2,4 metra. Producent obiecuje, że nowy Eon będzie najprzestronniejszym pojazdem w swoim segmencie z przyzwoitym bagażnikiem o pojemności 215 litrów. Pod maską zaś mają się znaleźć trzycylindrowe jednostki benzynowe o pojemności 0.8-litra, których wachlarz mocy będzie wynosił od 47 do 56 KM.

Jest mały, ciekawy stylistycznie i przestronny – idealny, miejski samochód? Niewykluczone, ale nas interesują dwa kluczowe pytania: ile tytułowy Eon będzie kosztował i przede wszystkim czy pojawi się jego europejski odpowiednik? Nowe i10? Byłoby interesująco…

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment