Honda zapowiedziała powrót modelu NSX

6 października 2011
Bez kategorii, Honda Nowości

Model NSX był w swoim czasie jednym z najlepszych sportowych wozów. Napęd na tył, spora moc pod maską i stosunkowo niska waga zapewniały „Japończykowi” świetne osiągi, a jego kierowca mógł się cieszyć porządną dozą emocji za kierownicą. Niestety w 2005 roku Honda wycofała swojego sportowca z produkcji, a krąg jego fanów nie mógł się pogodzić z podjętą decyzją. Jednak na tegorocznym salonie we Frankfurcie koncern zapowiedział powrót wielkiego NSX-a.

Honda zapowiedziała powrót modelu NSX Honda zapowiedziała powrót modelu NSX Honda zapowiedziała powrót modelu NSX Honda zapowiedziała powrót modelu NSX

Większość z Was podekscytowanych tą wspaniałą wiadomością zaczyna już pewnie snuć plany, układać porównania z innymi sportowcami oraz marzyć o świetnych czasach na torze, ale pierwsze doniesienia z Niemiec nie są zbyt optymistyczne.

Przede wszystkim możemy sobie jak na razie wybić z głowy mocną benzynę pod maską, bo według Takanobu Ito – prezesa Hondy – nowy NSX ma być hybrydą. Wspomniany mężczyzna dodaje również, że wzorem z przeszłości pragnie się do tego projektu niezwykle przyłożyć z naciskiem na osiągnięcie znakomitego stosunku mocy do masy oraz ekonomii.

Honda HSC Concept (2003)
Honda zapowiedziała powrót modelu NSX Honda zapowiedziała powrót modelu NSX Honda zapowiedziała powrót modelu NSX Honda zapowiedziała powrót modelu NSX

To już drugie podejście japońskiego producenta do wskrzeszenia ich sportowego modelu. Pierwsze miało miejsce w 2003 roku kiedy to na Tokyo Motor Show zaprezentowano concept o nazwie HSC. Auto niestety nie odniosło większego sukcesu i przepadło w odmętach czasu głównie z powodu światowego kryzysu finansowego. Czy tym razem będzie inaczej i wreszcie doczekamy się następcy wspaniałej legendy? Żyjemy w przekonaniu, że tak.

Honda nie podała póki co dokładnej daty kiedy nowy NSX miałby się pojawić na rynku, ale poinformowała, że trwają również prace nad sportową wersją Civica, o którym mieliście okazję niedawno przeczytać na naszych łamach. Czekamy z niecierpliwością na kolejne doniesienia, miejmy nadzieję, że dobre.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment