Eibach Audi A1 – nowe wcielenie

12 października 2011
Bez kategorii, Audi Nowości

A1 – najmniejszy obecnie model w gamie Audi to pozbawiony emocji samochód typowo do miasta. Ostre słowa, ale taka opinia wcale nie jest przypadkowa, gdyż większości twór z Ingolstadt po prostu się nie podoba. Mocny zastrzyk adrenaliny ma jednak zagwarantować firma Eibach słynąca z produkcji sportowych zawieszeń, która zaprezentowała właśnie swoją wizję niemieckiego A1.

Eibach Audi A1 - nowe wcielenie Eibach Audi A1 - nowe wcielenie Eibach Audi A1 - nowe wcielenie Eibach Audi A1 - nowe wcielenie

Z zewnątrz tak naprawdę niewiele się zmieniło. Auto otrzymało delikatnie przeprojektowany body kit, czerwony lakier z dwoma czarnymi pasami biegnącymi przez środek nadwozia oraz 18-calowe aluminiowe felgi od firmy Borbet (model XA). Ocenę całości pozostawiamy Wam, bo jak wiadomo jest to kwestia szalenie subiektywna, ale skupmy się na stronie technicznej wozu, która okazała się priorytetem dla Eibacha.

Eibach Audi A1 - nowe wcielenie Eibach Audi A1 - nowe wcielenie Eibach Audi A1 - nowe wcielenie  

Miejskie Audi zostało wyposażone w obniżone o 40 mm zawieszenie oraz zmodyfikowany nieco silnik. Na warsztat wzięto jednostkę 1.4 TSI, która standardowo legitymuje się mocą 122 KM. Przeprogramowanie elektroniki sterującej pracą silnika oraz montaż nowego układu wydechowego od firmy Remus, zaowocowały podniesieniem powera do niezłych 157 koni mechanicznych. Co prawda producent nie chwali się osiągami A1 po zmianach, ale te z pewnością będą całkiem przyzwoite.

Tytułowy bohater zyskał zupełnie nowe wcielenie. Pytanie tylko: czy dodanie kilkunastu koni, ładnych felg i kilku naklejek zagwarantuje małemu Audi zmianę wizerunku? Ciężko powiedzieć, ale ostatecznie zweryfikują to klienci.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment