Citroen planuje następcę modelu 2CV

28 października 2011

Pamiętacie malutki samochodzik ze stajni Citroena o nazwie 2CV? Auto kusiło …, nie, to złe określenie – odznaczało się ciekawym w swojej formie designem nadwozia, bezpieczeństwem na poziomie zerowym i drzwiami o grubości serwetki. Obecnie wspomniany model uchodzi za raczej rzadko spotykaną legendę, która wzbudza na drodze niemniejsze zainteresowanie niż Mercedes Klasy S. Citroen planuje jednak wielki powrót miejskiego 2CV, który miałby pojawić się na rynku w 2013 roku.

Citroen REVOLTe Concept (2009)

Citroen planuje następcę modelu 2CV Citroen planuje następcę modelu 2CV Citroen planuje następcę modelu 2CV Citroen planuje następcę modelu 2CV

Co prawda informacji jest póki co jak na lekarstwo, ale wiadomo, że nowy model będzie prawdopodobnie nosić nazwę 3CV i zostanie zbudowany na płycie podłogowej PF1. Koncern pozycjonuje go jako auto pomiędzy małym C1, a większym C3 i niewykluczone jest również zastosowanie napędu hybrydowego. Oprócz opisywanego 3CV francuska marka zapowiedziała też wprowadzenie do oferty nowego cabrio na bazie DS3, crossovera opartego o DS4, a także modelu DS6, który miałby zastąpić starą już limuzynę C6.

Citroen planuje następcę modelu 2CV Citroen planuje następcę modelu 2CV Citroen planuje następcę modelu 2CV Citroen planuje następcę modelu 2CV

W 2009 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie Citroen zaprezentował koncepcyjny model o nazwie Revolte, który powstał na modłę legendarnego 2CV. Sprawa o nim ucichła, ale obecnie wracamy do tego ciekawego projektu, bo niewykluczone, że tak właśnie (lub podobnie) będzie wyglądał następca. Plany zatem są bogate i dają koncernowi szerokie pole do popisu. Pytanie tylko – ile z tych obietnic zostanie wcielonych w życie?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment