Citroen C4 Aircross – kolejny w gamie

1 października 2011
Bez kategorii, Citroen Genewa 2012 Nowości

Citroen uzupełnia gamę C4 o kolejną propozycję – SUVa C4 Aircross. Citroen C4 Aircross to kompaktowe auto rekreacyjne (długość 4,34 m; szerokość 1,80 m; wysokość 1,63 m) spełniające wymagania nowoczesnego użytkownika.

Citroen C4 Aircross - kolejny w gamie Citroen C4 Aircross - kolejny w gamie Citroen C4 Aircross - kolejny w gamie Citroen C4 Aircross - kolejny w gamie

Samochód będzie wyposażony w system umożliwiający stałą jazdę z napędem na cztery koła. W zależności od potrzeb, kierowca za pomocą pokrętła umieszczonego za dźwignią zmiany biegów ręcznie wybiera jeden z trzech trybów pracy: napęd na jedną oś (2WD), napęd na obie osie (4WD) – który automatycznie rozdziela moment pomiędzy osie – lub tryb „lock”, który zwiększa moment przenoszony na tylną oś, aby poprawić parametry jezdne w trudnych warunkach.

Nowy Citroen będzie oferowany w wersji z silnikiem HDi 110 współpracującym z mechaniczną 6-przełożeniową skrzynią biegów i napędem na jedną lub obie osie. Od momentu wprowadzenia na rynek C4 Aircross będzie też dostępny z jednostką 1.8 HDi 150 (również współpracującą z napędem na 2 koła i na 4 koła i z mechaniczną 6-przełożeniową skrzynią biegów) oraz silnikiem benzynowym 1.6i (dostępnym w wersji z napędem na 2 koła z mechaniczną, 5-przełożeniową skrzynią biegów).

Citroen C4 Aircross wejdzie do sprzedaży pod koniec pierwszego półrocza 2012 roku.

źródło: Citroen / Moto Target

Leave A Comment