Chevrolet Spark EV – nowy dowód

31 października 2011
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Zostaliśmy zdominowani przez szalonych ekologów i rygorystyczne normy emisji spalin – czy Wam się to podoba czy nie. Zapewne powiecie, że to nic nowego i będziecie mieli rację, ale bacznie przyglądając się temu pędowi ku ochronie środowiska, pragniemy przedstawić kolejny samochód, który już niedługo doczeka się „zielonej” wersji. Tym razem jest to mały Chevrolet Spark.

Chevrolet Spark EV - nowy dowód Chevrolet Spark EV - nowy dowód Chevrolet Spark EV - nowy dowód Chevrolet Spark EV - nowy dowód

Producent nie podaje póki co zbyt dużo informacji, a właściwie wcale ich nie podaje. Wiadomo jedynie, że pod względem designu wariant elektryczny nie będzie się niczym różnił od swojego seryjnego brata, a do sprzedaży auto wejdzie prawdopodobnie za dwa lata. Jak na razie przeprowadzany jest w różnych zakątkach świata program demonstracyjnych jazd testowych, które mają wytknąć wszystkie bolączki systemu EV i na podstawie wyników powstanie wspomniany wyżej Spark. W Szanghaju akcja jest przeprowadzana na modelu Sail EV, w Korei na Cruzie EV, a Indie zaopatrzyły się w model Beat EV.

Tytułowy Chevrolet Spark jest kolejnym dowodem na to, że ekologia wypiera to co najlepsze ze świata motoryzacji. Wycofywane są mocne silniki benzynowe oraz niektóre świetne modele, a legendy sportu stają się jeżdżącymi tosterami. Niech słowa Jima Federico – głównego inżyniera Chevroleta ds. pojazdów elektrycznych – będą nostalgicznym dopełnieniem tego nastroju: „Spark EV to kolejny krok w stronę realizacji planu Chevroleta, zakładającego zaoferowanie klientom zróżnicowanych rozwiązań, będących odpowiedzią na potrzeby z zakresu transportu i stylu życia ludzi na całym świecie”.

źródło: wł /Patryk Rudnicki

Leave A Comment