W 2012 roku Subaru pokaże dwie nowe jednostki

27 września 2011
Bez kategorii, Nowości Subaru

Mieć dużo mocy i jednocześnie cieszyć się umiarkowanym apetytem na paliwo – każdy pewnie by chciał, żeby pod maską jego samochodu pracował silnik łączący te dwie cechy. Producenci oferują nam coraz to nowsze i bardziej skomplikowane rozwiązania, nabijając przy tym kolejne punkty marketingowego doświadczenia oraz obiecując swoim klientom gruszki na wierzbie. Może w przypadku Subaru będzie inaczej, bo oto marka zapowiedziała odświeżenie gamy silnikowej swoich modeli w 2012 roku.


Wzorem innych koncernów wspomniane jednostki mają łączyć znakomite osiągi przeplatane ekonomią na przyzwoitym poziomie. Motory będą osiągały pojemność 1.6-litra oraz 2 litrów, a pierwszym pojazdem, w którym będziemy je mogli oglądać jeszcze w tym roku będzie najnowszy Forester przeznaczony na rynek amerykański.

Producent wspomina, że jeden z nich trafi już w przyszłym roku do najmocniejszej Imprezy STI dostarczając 300 koni mechanicznych, ale przy niższym o 10% spalaniu niż dotychczas. Warto również wspomnieć o długo zapowiadanym modelu BRZ, który nadal nie wiemy jak będzie wyglądał, ale pod maskę trafi prawdopodobnie silnik o pojemności 2 litrów i mocy 200 KM.

Czterocylindrowe Boxery od Subaru czekają na wdrożenie do oferty, a my jesteśmy ciekawi czy składane przez producenta obietnice okażą się prawdziwe. Cóż, pozostaje nam jedynie poczekać i przekonać się na własnej skórze.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment