Toyota Avensis po liftingu

9 września 2011
Bez kategorii, Nowości Toyota

Z biegiem czasu wszystko się starzeje – ta stara i cały czas aktualna prawda przyświeca ludziom każdego dnia. Niezależnie czy mówimy o meblach, komputerze, sprzęcie AGD czy nawet człowieku – natury oszukać się nie da, no chyba że mówimy o winie, które z każdą godziną jest tylko lepsze. Podobnie jest w motoryzacji. Samochody święcą swoją premierę, są sprzedawane, a potem ich sylwetka staje się opatrzona i producenci muszą przeprowadzić lifting by utrzymać świeżość swojego produktu. Jednym z aut, które właśnie poddano kuracji odmładzającej jest Toyota Avensis.


Póki co koncern jest oszczędny w słowach i nie podaje dużo informacji. Podobnie jest ze zdjęciami, bo jak na razie opublikowano tylko jedno z „Japońcem” po liftingu. Pojazd otrzymał przeprojektowany przedni zderzak, nowy grill oraz reflektory, w których teraz odnaleźć można światła do jazdy dziennej wykonane oczywiście w technologii LED.

Toyota podkreśla, że prezentowana limuzyna klasy średniej nabrała więcej elegancji i luksusowego sznytu, który ma się objawiać we wnętrzu w postaci materiałów lepszej jakości.

Ponadto odświeżony Avensis został wyposażony w poprawione nieco zawieszenie, a także w nową gamę silników, ale na dokładniejsze informacje trzeba niestety poczekać do wystawy we Frankfurcie gdzie wóz będzie świętował swoją oficjalną premierę.

Do tej pory tytułowy bohater był ganiony za to, że w porównaniu z konkurencją wyraźnie odstaje jakością wykonania oraz komfortem podróżowania. „Nowy” model ma szansę to zmienić, ale o tym czy głosy malkontentów ucichną, dowiemy się 13 września.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment