Skoda z własnym ośrodkiem do testów zderzeniowych

23 września 2011
Bez kategorii, Nowości Skoda

Od teraz Skoda dysponuje własną infrastrukturą umożliwiającą przeprowadzanie crash testów.

Skoda z własnym ośrodkiem do testów zderzeniowych Skoda z własnym ośrodkiem do testów zderzeniowych

TÜV-Süd, międzynarodowa organizacja specjalizująca się w certyfikacji, ekspertyzach technicznych, testach, inspekcjach i szkoleniach, przekazała do tego celu swoje centrum, znajdujące się w czeskim mieście Uhelnice, niedaleko Husí Lhota.

Ta inwestycja to kolejna inicjatywa podjęta przez Skodę , która ma na celu stałą poprawę aktywnego i biernego bezpieczeństwa w oferowanych przez markę samochodach. Nowo nabyty obiekt to idealne miejsce do przeprowadzania dynamicznych testów zderzeniowych, zarówno w pełni zmontowanych samochodów, jak również ich poszczególnych komponentów.

„Regularne przeprowadzanie testów zderzeniowych jest jednym z najważniejszych zadań każdego producenta samochodowego”, podkreślił Eckhard Scholz, członek zarządu Skody odpowiedzialny za rozwój technologiczny. „Już dziś, gama modelowa naszej marki zapewnia wręcz wzorcowy poziom bezpieczeństwa. Chcemy ten jak najwyższy poziom utrzymać, zwłaszcza w kontekście zapowiadanej na najbliższe lata ofensywy modelowej. Z tych powodów będziemy stale inwestować w Uhelnicach”.

Nowo pozyskany ośrodek służący przeprowadzaniu testów zderzeniowych jest dobrze znany marce Skoda . Już od lat osiemdziesiątych czeski producent korzysta z tej infrastruktury, testując tu swoje samochody we współpracy z TÜV-Süd (wcześniej funkcjonujący pod nazwą ÚVMV).

źródło: Skoda

Leave A Comment