Renault 4 Ever Concept – wskrzesić legendę

8 września 2011
Bez kategorii, Nowości Renault

Stare samochody są jedyne w swoim rodzaju. Tak pewnie myśli niejeden z nas i choć mamy XXI wiek, to współcześnie producenci starają się nawiązywać do swoich korzeni i wskrzeszać to co piękne oraz ponadczasowe. Tak zrobił Fiat z modelem 500, BMW tchnęło nowe życie w markę Mini, a Renault próbuje teraz reanimować model 4. Oczywiście nie dosłownie, bo koncern jakiś czas temu ogłosił konkurs na najciekawszą wizję czwórki XXI wieku i właśnie ogłoszono jego zwycięzcę.

Renault 4 Ever Concept - wskrzesić legendę Renault 4 Ever Concept - wskrzesić legendę Renault 4 Ever Concept - wskrzesić legendę Renault 4 Ever Concept - wskrzesić legendę

Szczęśliwe pierwsze miejsce zajął Włoch David Obendorfer, a jego dzieło możecie obejrzeć w naszej galerii zdjęć. Odbudować klasyka to niezwykle ciężkie zadanie. Prezentowany concept łączy charakterystyczną i kwadratową linię z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Samochód jest prosty w formie i o to chodziło jego twórcy.

Renault 4 Ever Concept - wskrzesić legendę Renault 4 Ever Concept - wskrzesić legendę Renault 4 Ever Concept - wskrzesić legendę Renault 4 Ever Concept - wskrzesić legendę

Wnętrze to również wyraźne nawiązanie do francuskiego praprzodka, ale oczywiście wzbogacone o współczesne gadżety. Z deski rozdzielczej wysuwają się dwa ekrany LCD, jeden zaraz za kierownicą, a drugi nad konsolą środkową. Kierowca ma do dyspozycji m.in. Internet, zaawansowane multimedia, a także nawigację satelitarną. Obendorfer twierdzi, że auto było tworzone z myślą o alternatywnych źródłach napędu.

Kształt klasyka, nowoczesne rozwiązania i znaczek Renault na nadwoziu – czy tak Waszym zdaniem powinien wyglądać następca popularnego modelu 4? Nie ukrywam, że ciekawie byłoby zobaczyć taki model w formie hybrydy lub pojazdu elektrycznego na naszych drogach, ale o tym czy tak faktycznie będzie, zadecydują już ludzie odpowiedzialni za ten projekt.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment