Opel Zafira Tourer – ceny

15 września 2011
Bez kategorii, Nowości Opel

O nowej Zafirze Tourer pisaliśmy już tutaj dlatego w tym newsie piszemy głownie o cenach.

Opel Zafira Tourer - ceny Opel Zafira Tourer - ceny Opel Zafira Tourer - ceny Opel Zafira Tourer - ceny

Podstawowa cena za wariant Enjoy z benzynowym silnikiem 1,8 o mocy 115 KM wynosi 82 400 złotych (zalecana cena detaliczna zawierająca podatek VAT). Model Enjoy z benzynowym silnikiem 1,4 o mocy 120 KM z turbodoładowaniem kosztuje 87 400 złotych. Za wariant „Sport” wyposażony w takie same silniki trzeba zapłacić od 88 300 złotych. Ceny wiodącej wersji Zafiry Tourer, Cosmo z silnikiem o pojemności 2.0l i mocy 165 KM, zaczynają się od 110 900 złotych. Każda cena obejmuje dożywotnią gwarancję Opla do 160 000 km.

Opel Zafira Tourer - ceny Opel Zafira Tourer - ceny Opel Zafira Tourer - ceny Opel Zafira Tourer - ceny

Nowy system zapewniający przestronne wnętrze dostępny jest w ramach standardowego wyposażenia najwyższego wariantu Cosmo. Klienci kupujący wersję Enjoy, za jedyne 1 000 złotych również mogą wyposażyć swój samochód w system zapewniający przestronne i elastyczne wnętrze. Z trzech siedzeń drugiego rzędu za pomocą kilku ruchów można zrobić dwa, co daje pasażerom dużo więcej miejsca na nogi i przestrzeni wokół ramion. Trzecie siedzenie po złożeniu robi się dwukrotnie wyższe i może służyć jako wygodny podłokietnik dla pasażerów siedzących po obu jego stronach. W wersji Cosmo jest to standard wyposażenia.

Tuż przed wprowadzeniem do sprzedaży, Opel Zafira Tourer w wersji z mocnym i zmodernizowanym dieslowskim silnikiem 2,0 CDTI Common Rail z turbodoładowaniem dostępny jest w trzech wariantach mocy: 110 KM, 130 KM i 165 KM. Ponadto dostępne będą również dwie oszczędne, benzynowe jednostki 1,4 z turbodoładowaniem, o mocy 120 KM i 115 KM. Wszystkie modele oprócz najbardziej podstawowej wersji benzynowej i dieslowskiej wyposażone są w oszczędzający paliwo system Start/Stop. Na przykład Zafira Tourer 2,0 CDTI ecoFlex (od 97 800 złotych) z silnikiem o mocy 130 Km zużywa tylko 4,5 litra oleju napędowego na 100 km (emisje co2 to 119 g/km). Dzięki temu jest to jeden z najbardziej oszczędnych i ekologicznych kompaktowych samochodów typu monocab.

Główną innowacją w nowej Zafirze Tourer jest asystent kierowcy oraz cała gama równie innowacyjnych technologii zwiększających bezpieczeństwo. Mamy tu na przykład rozmaite systemy wspomagające takie, jak: adaptacyjny tempomat oparty na technice radarowej, inteligentną regulację zasięgu świateł (ILR), system rozpoznawania znaków drogowych, system monitorowania martwego pola w lusterku, układ hamowania w razie niebezpieczeństwa kolizji oraz zaawansowany system wspomagający parkowanie. Nowy asystent kierowcy zapewnia przyjemną, komfortową i bezpieczną jazdę. Podstawowym elementem wszystkich tych nowych systemów jest wielokrotnie nagradzana przednia kamera, a mówiąc dokładniej połączenie przedniej kamery Opla i radaru zabudowanego na grillu (2 000 złotych w pakiecie).

Za kolejne 3 000 złotych dostępny jest również w pełni zintegrowany ekskluzywny system FlexFix drugiej generacji do przewozu rowerów. System FlexFix jest teraz dużo łatwiejszy w użyciu i oferuje całą gamę nowych funkcji. Dzięki dodatkowemu uchwytowi istnieje możliwość transportu maksymalnie czterech rowerów naraz.

Nowa Zafira Tourer będzie dostępna u dealerów począwszy od stycznia 2012 r.

źródło: GM

Leave A Comment