Nowy Fiat Panda – sukces w zasięgu ręki

1 września 2011
Bez kategorii, Fiat Frankfurt 2011 Nowości

Fiat Panda w swojej historii doczekał się dwóch generacji. Pierwsza zadebiutowała w 1980 roku i było to jeżdżące pudełko, które robiło wrażenie jakby miało się za chwilę rozpaść. W 2003 roku pokazana została druga odsłona popularnego mieszczucha, która okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na świecie sprzedano ponad 6 milionów sztuk tego modelu i co najważniejsze – był on produkowany u nas w Polsce. Teraz ma się wszystko zmienić, bo oto Fiat pokazał trzecią generację Pandy, która oficjalnie zadebiutuje na salonie we Frankfurcie.

Nowy Fiat Panda - sukces w zasięgu ręki Nowy Fiat Panda - sukces w zasięgu ręki Nowy Fiat Panda - sukces w zasięgu ręki Nowy Fiat Panda - sukces w zasięgu ręki

W porównaniu do poprzednika nowy Fiacik otrzymał nieco bardziej jajowaty i okrągły kształt. Auto mierzy 365 cm długości, 164 cm szerokości i 155 cm wysokości. Inżynierowie popracowali nad tym, żeby wyeliminować wszelkie kanty i nadać „maluchowi” trochę elegancji. Efekt jest bardzo ciekawy, zarówno z zewnątrz jak i w środku.

Nowy Fiat Panda - sukces w zasięgu ręki Nowy Fiat Panda - sukces w zasięgu ręki    

Pod maską tytułowego bohatera znajdą się takie silniki jak: 0.9 l o mocy 65 KM (znana jednostka z Fiata 500) lub 85 KM, 1.3 l Multijet 75 KM (z systemem Start-Stop), 0.9 l Twin Air Turbo Natural Power zasilany gazem CNG, a także 1.2 l Fire dysponujący mocą 69 koni mechanicznych. Ostatni z nich będzie występował także w odmianie z LPG.

Panda 4×4 1.3 MultiJet i Panda 4×4 Cross 1.3 MultiJet
w naszych testach !

Jak Wam się podoba najnowsze wcielenie popularnej Pandy? Czy to co zrobił Fiat wystarczy by po raz kolejny podbić serca klientów i cieszyć się rewelacyjnymi wynikami sprzedaży?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment