Kotlina Mocy 2011 – 13-16 października

23 września 2011
Bez kategorii, Kotlina Mocy 2011

Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa Motozone Kotlina Mocy 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu „TopGear” – Piotr R. Frankowski.

Kręte i trudne odcinki specjalne, samochody ekskluzywne, nieszablonowe i niespotykane codziennie na ulicach, dźwięk ryczących silników i zapach palonej gumy opon – to wszystko już za miesiąc, na południu Polski, podczas Motozone Kotlina Mocy 2011.

Kotlina Mocy 2011 - 13-16 października Kotlina Mocy 2011 - 13-16 października

Przez trzy lata redakcja polskiej edycji miesięcznika „TopGear” urządzała doroczny wielki test najnowszych samochodów sportowych na najciekawszych w Polsce drogach – na Dolnym Śląsku. Przez ręce redaktorów przeszły m.in. takie samochody jak Porsche 911 Turbo S, Maserati Quattroporte GT S, Bentley Continental Speed, czy Porsche Cayman S i Lamborghini Gallardo LP560. Duże zainteresowanie testami skusiło Piotra R. Frankowskiego do zorganizowania imprezy – niezwykłej samochodowej przygody.

Motozone Kotlina Mocy 2011 to wyjątkowa okazja, by wykorzystać pełnię możliwości sportowego samochodu na trasach, które w Polsce nie mają sobie równych. To niebanalny sposób na spędzenie weekendu z dala od wielkomiejskiego zgiełku i codzienności, największa samochodowa przygoda w Polsce. Kawalkada supersportowych aut ruszy trasą, zaprojektowaną przez Piotra R. Frankowskiego.

Kotlina Mocy 2011 - 13-16 października Kotlina Mocy 2011 - 13-16 października

„Przejedziemy wspólnie trzy klasyczne odcinki specjalne dawnego Rajdu Polski. Weźmiemy udział w paradzie na ulicach pięknego Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Zwieńczeniem imprezy będą zawody sportowe, skonstruowane na wzór prawdziwego wyścigu. Ich elementem będzie jazda po zamkniętej trasie najsłynniejszego w Polsce wyścigu górskiego w Siennej.” – mówi Piotr R. Frankowski. Trasa nie będzie łatwa, z pewnością zapewni wszystkim uczestnikom wiele emocji. Nagrody dla najlepszych zostaną wręczone podczas uroczystej Gali zakończenia imprezy.

Podczas imprezy zawodnicy będą mieli także okazję wziąć udział w szkoleniu z zakresu inwestycji alternatywnych dotyczących inwestowania w sztukę przeprowadzone przez Dom Aukcyjny Abbey House SA . Podczas spotkania zostanie pokazany rynek sztuki jako część rynku finansowego, dywersyfikacja portfela, z uwzględnieniem inwestycji w sztukę. Będzie można dowiedzieć się od czego zacząć inwestowanie w sztukę oraz jakie są w Polsce dostępne narzędzia inwestycyjne umożliwiające partycypowanie w tym rynku.

Piotr R. Frankowski – Pomysłodawca

Dziennikarz motoryzacyjny. W latach 1990-1992 redaktor naczelny miesięcznika MOTOR HOBBY, 1992-1998 twórca i redaktor naczelny miesięcznika MOTO MAGAZYN, potem zastępca redaktora naczelnego i redaktor naczelny tygodnika MOTOR.

Jego artykuły były publikowane na łamach Wprost, Przekroju, Autotechniki Motoryzacyjnej, CEO, Wysokich Obrotów, Auto Moto, Wirtualnej Polski, Classicauto, Skrzydlatej Polski i innych, w Wielkiej Brytanii na łamach Octane i Mercedes Enthusiast Magazine, w USA, RPA, Czechach, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, na Cyprze.

W latach 2008-2011 redaktor naczelny magazynu TopGear edycja polska. Przedstawiciel Polski w międzynarodowym jury motoryzacyjnym AutoBest.

Bartłomiej Szczebel – Organizator

Prezes Zarządu Motozone Sp. z o.o., importer samochodu wyczynowego BAC -MONO, przedstawiciel szkół wyścigowych ASCARI RACE RESORT, TOP SPEED RACING oraz LRS FORMULA, oficjalny przedstawiciel Circuit de Catalunya. Vice – Prezes Autogroup S.A. producenta samochodu wyścigowego STEALTH B6 i STEALTH B7.

Sponsorzy
Patronat

Leave A Comment