Fiat Punto Evo po liftingu

1 września 2011
Bez kategorii, Fiat Frankfurt 2011 Nowości

Nowoczesny, atrakcyjny stylistycznie i cieszący się dużą popularnością kompakt do miasta – o jakim samochodzie mowa? Oczywiście o Fiacie Punto. Oferowana obecnie wersja z przydomkiem Evo łączy w sobie wszystkie wymienione cechy i dorzuca do tego zaawansowane technologicznie jednostki napędowe oraz przyzwoite wyposażenie. Włoski producent zapowiedział jednak jego lifting, a odświeżony model zobaczymy na wystawie we Frankfurcie.

Fiat Punto Evo po liftingu Fiat Punto Evo po liftingu Fiat Punto Evo po liftingu Fiat Punto Evo po liftingu

Zmian jest tak naprawdę niewiele i dotyczą one głównie strony technologicznej wozu, ale po kolei. Z zewnątrz Punto Evo otrzymało przeprojektowany nieco przedni i tylny zderzak, a także pozbawiono je chromowanej listwy z przodu, na której do tej pory dumnie prężyło się logo Fiata. Ponadto oferta ma zostać wzbogacona o nowe 15-calowe aluminiowe felgi.

Fiat Punto Evo po liftingu Fiat Punto Evo po liftingu Fiat Punto Evo po liftingu  

Najważniejsze modyfikacje dotknęły jednak silników, a raczej ich palety. Od tej pory klient będzie miał do wyboru dodatkowo dwucylindrowy motor TwinAir o pojemności 0.9-litra i mocy 85 KM oraz diesla 1.3 MultiJet dysponującego również 85 KM. I to właściwie wszystkie zmiany jakie przewidział koncern dla nowego Evo. Jak Wam się podoba odświeżone wcielenie popularnego kompaktu?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment