Audi A6 Avant ABT – auto idealne?

1 września 2011
Bez kategorii, Audi Nowości

Audi A6 – prawdziwy liniowiec, kompan dalekiej podróży i szybka limuzyna. Określeń na wspomniane auto może być wiele, ale jedno stwierdzenie jest wciąż aktualne i z nim dyskutować nie wypada – to auto niemalże idealne. Moc silników połączona z bogatym wyposażeniem oraz praktycznością gwarantują świetny środek lokomocji zarówno dla rodziny jak i prezesa wielkiej korporacji. Firma ABT postanowiła jednak dodatkowo upiększyć wersję Avant tytułowego modelu.

Audi A6 Avant ABT - auto idealne? Audi A6 Avant ABT - auto idealne? Audi A6 Avant ABT - auto idealne? Audi A6 Avant ABT - auto idealne?

Sedan został już jakiś czas temu zmodyfikowany przez tunera. Czas więc nadać nieco więcej sportowego charakteru odmianie kombi. Samochód otrzymał przeprojektowany zderzak przedni i tylny, nowe progi, tylny spojler dachowy oraz cztery końcówki układu wydechowego. Całość uzupełniają aluminiowe felgi występujące w rozmiarach od 19 do 21 cali.

Zmiany dotknęły jednak nie tylko nadwozie. ABT zdecydował się na wzmocnienie niektórych jednostek napędowych, a mowa o silniku 3.0 TFSI oraz 3.0 TDI. Pierwszy z nich zamiast seryjnych 300 KM legitymuje się teraz mocą 420 KM, natomiast drugi dysponuje w słabszej wersji mocą 240 koni (seria to 204 KM), a w mocniejszej 300 KM (seria – 245).

Tuning jakich wiele tak naprawdę. Drobna zmiana nadwozia, „pogrzebanie” przy jednostkach napędowych i to tyle. W przypadku A6 Avant poczynione kroki wyszły myślę na dobre, bo auto wcale gorzej nie wygląda, a do tego jest mocniejsze i nadal luksusowe. Auto idealne?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment