SUV Maserati zadebiutuje we Frankfurcie

17 sierpnia 2011
Bez kategorii, Maserati Nowości

Maserati ostatnimi laty nieco zaspało, na szczęście włoski producent supersportowych aut budzi się. W najbliższym czasie powinno pojawić się kilka nowych modeli, z których pierwszym będzie zupełna nowość w historii marki – auto typu SUV. Poza tym możemy się spodziewać modelu klasy Audi A6 czy BMW 5, który ma być najtańszym autem w ofercie producenta.

Maserati Kubang – koncepcyjny SUV z 2003 roku

SUV Maserati zadebiutuje we Frankfurcie SUV Maserati zadebiutuje we Frankfurcie SUV Maserati zadebiutuje we Frankfurcie SUV Maserati zadebiutuje we Frankfurcie

Skupmy się jednak na SUVie. Jego premiera ma nastąpić podczas tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie. Jest bardzo prawdopodobne, że wyniku współpracy koncernu Fiata z Chryslerem, Maserati będzie bazować na Jeepie Grand Cherokee, jednak z uwagi na prestiż marki podstawowym silnikiem będzie 6.4-litrowa jednostka HEMI. Produkcja nowego modelu ma mieć miejsce w amerykańskiej fabryce Jefferson North.

Krążą także plotki, że pod maskę może trafić silnik V8 od Ferrari, ale jest to mało prawdopodobne, ze względu na plany sprzedażowe. Maserati zakłada znaczący wzrost sprzedaży, a silnik Ferrari jest raczej trudno dostępny i produkowany w małych partiach. Być może pojawi się także wersja z silnikiem wysokoprężnym, ale szczegóły poznamy bliżej 2013 roku, kiedy spodziewana jest już regularna sprzedaż luksusowego SUV’a.

źródło: wł

Leave A Comment