SsangYong Concept XUV 1 – nowy kompaktowy crossover

16 sierpnia 2011
Bez kategorii, Nowości SsangYong

Jedną z atrakcji pierwszego dnia 64 Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie będzie prezentacja koncepcyjnego kompaktowego crossovera marki SsangYong – Concept XUV 1.

SsangYong Concept XUV 1 - nowy kompaktowy crossover SsangYong Concept XUV 1 - nowy kompaktowy crossover

Concept XUV 1 jest potwierdzeniem najnowszych możliwości marki SsangYong w dziedzinie wzornictwa. Samochód wyróżnia się dużymi szklanymi powierzchniami i łagodnie zaokrąglonymi liniami nadwozia. Szyba czołowa sprawia wrażenie połączonej z szybami bocznymi, które tworzą jednolitą powierzchnię aż do szerokich słupków C. Z takimi rozwiązaniem doskonale harmonizuje w pełni przeszkolny dach.

Określany przez projektantów mianem „użytkowego crossovera” (CUV – Crossover Utility Vehicle), Concept XUV 1 idealnie pasuje do wizerunku masywnych modeli SsangYong. W innowacyjnej koncepcji wnętrza zastosowano nowy układ foteli 1+1+2 lub 1+3, rzucając wyzwanie tradycyjnym zasadom projektowania kabiny oraz podkreślając elastyczność najnowszej platformy technologicznej SsangYonga.

Przestronne wnętrze wypełnione jest najnowszymi osiągnięciami technologii motoryzacyjnej, co znalazło odzwierciedlenie w nazwie pojazdu Concept XUV 1, czyli Excellent User Interface Vehicle 1 („pojazd z doskonałym interfejsem użytkownika”). Wszystkimi istotnymi funkcjami w kabinie można sterować za pomocą urządzeń mobilnych i elektronicznych przyrządów. Zajmowanie miejsca w futurystycznym przedziale pasażerskim ułatwiają odsuwane drzwi.

Pod względem rozmiarów Concept XUV 1 jest porównywalny z kompaktowymi modelami z segmentu B, w którym od pewnego czasu pojawia się coraz więcej crossoverów. Wysoka pozycja za kierownicą, poczucie jazdy samochodem równie masywnym co duży SUV oraz niskie koszty eksploatacji to atuty małych crossoverów, które wydają się być idealnym rozwiązaniem dla współczesnego kierowcy.

źródło: SsangYong

Leave A Comment