Smart For Two EV – mały elektryk

19 sierpnia 2011
Bez kategorii, Nowości Smart

Smart to marka, która zawsze zajmowała się produkcją małych, uroczych i przyciągających wzrok samochodzików. Ich wielkość oraz łatwość w manewrowaniu docenił niejeden klient na całym świecie potrzebujący zwrotnego autka do zatłoczonego miasta. Firma planuje teraz wprowadzenie elektrycznego For Two, który ma być wyraźnym ukłonem w kierunku popularnej już ekologii.

Smart For Two EV - mały elektryk Smart For Two EV - mały elektryk Smart For Two EV - mały elektryk Smart For Two EV - mały elektryk

Nowy Smart zadebiutuje już we wrześniu na salonie samochodowym we Frankfurcie. Pojazd otrzymał zielono-białe nadwozie, wkomponowane w przedni zderzak światła do jazdy dziennej oraz grill z wtyczką, która umożliwia jego ładowanie. Prąd płynąć będzie do niewielkiego akumulatora o mocy 17,6 kWh, który produkuje w sumie 74 KM.

Smart For Two EV - mały elektryk Smart For Two EV - mały elektryk Smart For Two EV - mały elektryk  

Wspomniany agregat rozpędzi „maluszka” do 100 km/h w mniej niż 13 sekund, a prędkość maksymalna wynosi około 120 km/h. Ponadto producent podaje, iż na jednym ładowaniu For Two EV przejedzie maksymalnie 140 km, ale potem trzeba będzie go podpiąć do gniazdka na 8 godzin, żeby ponownie zregenerował swoje siły.

Oprócz prezentowanego Smarta, koncern zaprezentuje w Niemczech też elektryczny rower. Ma on być wyposażony w malutki akumulator znajdujący się na środku ramy, który będzie napędzał tylne koło. Ponadto jednoślad otrzyma m.in. gniazdo do ładowania smartfona. Przyszły właściciel zostanie obdarowany dodatkowo przez firmę specjalnym bagażnikiem, który pozwoli zamontować rower na tyle swojego Smarta EV. Chciałoby się powiedzieć: to jest dopiero życie w zgodzie ze środowiskiem!

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment